Review: Manchester United – Burnley

61

V 10. kole anglické Premier League přivítal Manchester United tým Burnley. Podívejme se spolu na „sestřih“ tohoto utkání.

Button - Před zápasemDomácí tým se před zápasem nacházel na 7. místě tabulky s pětibodovou ztrátou na první místo. V posledním zápase jsme si dokázali poradit s městským rivalem a bylo potřeba, abychom na tento výsledek navázali. V lize jsme měli za sebou několik těžkých zápasů a nyní nás čekal papírově slabší soupeř, takže byla vhodná doba na to, abychom ustálili své výkony, začali pravidelně vítězit a pomalu ukusovali ztrátu na přední týmy tabulky. Burnley se zatím úspěšně vyhýbá sestupovým pozicím, a nějaký ten bodík z Old Trafford by pro ně byl určitě cenný.

Button - První poločas

První šance z naší strany přišla již po 25 vteřinách hry. Ibrahimović dostal přihrávku na hranici velkého vápna, zpracoval si míč a vystřelil. Jeho střela ale mířila pouze doprostřed brány. Další šance, kterou jsme si dokázali vytvořit dobrou kombinací a narážečkou před vápnem, přišla v 6. minutě. Rashford si narazil s Ibrou a ocitl se v pozici, ze které možná mohl spíše střílet, rozhodl se ale přihrát na Matu, který měl balon trochu za sebou a jeho střela tak byla slabá a mířila přímo na brankáře Heatona. 17. minuta nabídla velkou příležitost a dobrou možnost ke skórování. Matova pěkná kolmice našla náběh Zlatana, který se ocitl sám před brankářem, a mnozí fanoušci na stadionu i u televizí již zvedali ruce nad hlavu. Nejlepší střelec našeho týmu je však zklamal a trefil pouze vybíhajícího brankáře, který za svůj zákrok sklidil potlesk fanoušků. Další potlesk pro hostujícího brankáře následoval ve 24. minutě, kdy dokázal zlikvidovat nebezpečnou střelu Maty a vyrazit míč na rohový kop. Z toho jsme si ale žádnou šanci nevypracovali. Také soupeř si vytvořil od začátku utkání pár příležitostí, vždy ale mířil vedle nebo chyběla kvalitnější finální fáze, takže z jejich akcí neplynula příliš velká práce pro Davida de Geu. Ve 33. minutě byl Herrerovi udělen první žlutý trest tohoto utkání poté, co Lingard pokazil přihrávku a Herrera musel jít do skluzu. Ten ale přišel pozdě a trefil tak pouze již ležícího soupeře. O minutu později si připsal úspěšný zákrok také domácí de Gea. Soupeř se dostal k zakončení, střela ale mířila pouze doprostřed brány a naší jedničce příliš starostí nenadělala. Po většinu času se hráči United prezentovali dobrou, kombinační hrou. Díky ní si vytvořili další dobrou příležitost ve 41. minutě. Pogba sklepl ve vápně Ibrahimovićovi, jehož střelu, která mířila do brány, naneštěstí dokázal hlavou odvrátit obránce hostí. O pár vteřin později se dostal k míči Herrera a poslal do vápna centr, který našel Lingarda. Jeho nadějnou střelu hlavou však dokázal brankář Tom Heaton skvělým zákrokem vytlačit na roh. Pár minut před koncem poločasu byl trenér hostí donucen využít prvního střídání. Zraněného Warda nahradil Flanagan. V nastavení ještě vyslal dobrou ránu ze střední vzdálenosti Pogba, Heaton ji ale opět dokázal mírnou tečí vyrazit nad břevno. Poté zvedl diváky ze sedadel ještě Darmian, který si posunul míč do vápna, kde byl atakován obráncem hostujícího týmu. Vypadalo to, že se jednalo o penaltu, píšťalka sudího však zůstala němá. Poslední, co se v prvním poločase událo, byl náš roh, ze kterého ale žádné nebezpečí pro bránu hostí nevzniklo. Do šaten se tak odcházelo za bezgólového stavu 0:0.

Button - Druhý poločasDo druhého poločasu nastoupila obě družstva beze změn. Zajímavostí určitě je, že José Mourinho nebyl v určeném prostoru u střídačky, ale na tribuně. Přiznám se, že si nejsem jistý proč. Je pravda, že po již zmíněném pádu Darmiana ve vápně se hodně rozčiloval, ale nevšiml jsem si, že by ho rozhodčí vykázal ze střídačky. Ale zpět k zápasu. Začali jsme opět aktivněji a kombinací se snažili zakládat útoky a vytvářet si šance. Ta ale přišla na druhé straně, když Pogba na poslední chvíli tečoval na půlce míč a vyslal tak do samostatného úniku Graye. Výborně se s ním ale vrátil Shaw, který ho na hranici vápna dokázal zastavit. V 52. minutě se dostal za obranu Ibrahimović, hrudníkem si zpracoval míč, ale jeho následný pokus o střelu stihl zablokovat obránce hostů. Neuběhly ani 3 minuty a do velmi dobré pozice se dostal Arfield. Po standardní situaci se k němu dostal míč uvnitř velkého vápna, nikým neobsazen ale naštěstí mířil nad bránu. Běžela 55. minuta, když se dokázal na hranici velkého vápna uvolnit a vystřelit Mata, jeho střela ale neměla dostatečnou razanci k tomu, aby nadělala brankáři hostí větší problémy. Další obrovská příležitost se naskytla o minutu později, kdy si Ibra dobře narazil s Rashfordem a přihrál Matovi, který dokázal vystřelit. Heaton ale předvedl další úžasný zákrok a střelu vyrazil. K odraženému míči se dostal Lingard, vystřelil, ale Heaton již byl opět připraven a také tuto střelu polapil. Když na hodinách svítila 58. minuta, dostal se do slibné příležitosti Mata. Pogba mu poslal přihrávku do vápna a Juan se snažil střílet skluzem, ale odchovanec United ve službách Burnley, Keane, byl u míče rychleji a nakonec byl z této šance pouze odkop od brány. Po této akci přišlo na řadu druhé střídání na straně Burnley. Ze hřiště odešel Gray a nahradil ho Barnes. Obrovskou příležitost měl v 62. minutě Ibrahimović. Herrera získal ve vápně míč a odcentroval na Ibru, který byl úplně sám na malém vápně, akrobaticky vystřelil, ale opět trefil pouze brankáře. V 67. minutě jsme byli svědky další šance Ibrahimoviće. Tentokrát se dostal po přímém kopu k hlavičce. Jeho tečovaný pokus zastavilo břevno.  Komplikace pro Manchester United přišla v 69. minutě. Ander Herrera uklouzl a fauloval protihráče. Rozhodčí mu za tento zákrok nemilosrdně udělil druhou žlutou kartu a Herrera tak musel předčasně do sprch. Střídání hráčů United přišlo na pořad dne v 73. minutě. Jóse Mourinho, potažmo Rui Faria se rozhodl stáhnout ze hřiště Matu a Lingarda, které nahradili Fellaini a Rooney. K ohrožení brány se dostali také hráči Burnley. Svou akci ale nezakončili přesně, takže de Gea zasahovat nemusel. Posledního střídání využil náš trenérský tým v 82. minutě. Marcuse Rashforda nahradil Memphis Depay. Uběhly 3 minuty a poslední střídání využil také trenér Burnley. Ze hřiště stáhl Gudmundssona, kterého nahradil Boyd. Další střelu do statistik jsme si připsali v 87. minutě. Tečovaná střela Blinda těšně minula břevno brány. Získali jsme tak pouze rohový kop. Po tomto rohu se dostal k zakončení Luke Shaw, jeho střela mířila těsně vedle levé tyče Heatonovi brány. Sám před bránou se ocitl Ibrahimović po krásném centru Pogby v 89. minutě, opět ale nepochopitelně nedokázal trefit bránu. O minutu později jsme měli šanci na reparát. Po faulu na Fellainiho jsme zahrávali přímý kop. Pokusili jsme se o signál, který skončil tak, že Rooney střílel úplně sám metr před penaltou. Bránu ale netrefil a jeho střela mířila příliš vysoko. Nic dalšího se již do konce zápasu neudálo. Přestože jsme zápasu jasně dominovali, nedokázali jsme vstřelit gól. Proto jsme pouze remizovali 0:0.

Button - Závěr37! Tolikrát jsme dnes dokázali vystřelit. Z toho 11 střel šlo na bránu. Počet gólů? NULA… Šancí jsme si dnes vytvořili opravdu hodně, zápasu jsme jasně dominovali, ale naše efektivita v zakončení je naprosto otřesná. Z vyložených šancí nedokážeme ani trefit bránu, a když už ano, tak to jde doprostřed, kde stojí brankář. Je to tak další zápas, který jsme měli naprosto ve své režii a stejně jsme ztratili body. Takové zápasy nás v konečném součtu mohou hodně mrzet. Myslím, že je čas posadit Ibru, který se v zakončení opravdu trápí a oživit to. Depay, Martial, Mkhitaryan, Fosu-Mensah. To jsou hráči, kteří čekají na větší příležitost a kteří by tu příležitost měli dostat.

Button - SestavyManchester United: de Gea – Darmian, Blind, Rojo, Shaw – Herrera, Pogba – Lingard (73‘ Rooney), Mata (73‘ Fellaini), Rashford (82‘ Depay) – Ibrahimović

Nevyužití hráči: Carrick, Romero, Schneiderlin, Young

Burnley: Heaton – Lowton, Keane, Mee, Ward (44‘ Flanagan) – Gudmundsson (85‘ Boyd), Hendrick, Marney, Arfield – Gray (60‘ Barnes), Vokes

3

Button - Náš další soupeřZ tohoto zápasu se musíme rychle oklepat, vzít si to důležité a připravit se na další zápas, který hrajeme již ve čtvrtek 3. 11. 2016. V rámci Evropské ligy vycestujeme do Turecka, kde nás přivítá Fenerbahce. Ačkoli jsme doma vyhráli 4:1, bude důležité, abychom zápas nepodcenili a přivezli nejlépe všechny body. Zápas se hraje od 18:00.

Zdroj: fullmatchesandshows.com, livesport.cz, whoscored.com