01/03/2021

PL2: Tottenham – United 1:1

Manchester United U23 remizoval v 9. kole Premier League 2 s Tottenhamem U23 na jeho hřišti 1:1.

V základní sestavě hostujícího týmu se po dlouhé době objevil po zranění záložník Sean Goss. Úvod utkání patřil Tottenhamu, nicméně k žádnému vážnějšímu ohrožení branky Deana Hendersona se nedostal. Za to hned první střela Manchesteru United v zápase skončila brankou. V 20. minutě Sean Goss přihrávkou našel ve formě hrajícího obránce Joe Rileyho, který oklamal domácího obránce a střelou překonal Thomase Gloovera v brance Spurs – 0:1. Tottenhamu se podařilo vyrovnat v 31. minutě utkání. Střelu Cy Goddarda sice zblokoval RoShaun Williams, nicméně k odraženému míči se dostal Shayon Harrison, kterému se podařilo překonat již ležícího Hendersona – 1:1. Závěr prvního poločasu patřil United. Proti střele Mattyho Willocka však skvěle zakročil domácí brankář, zatímco střela Seana Gosse se mezi tři tyče nevešla.

V úvodu druhého poločasu pak Goss pálil opět nepřesně. V 58. minutě musel ze hřiště kvůli zranění Johsua Harrop, kterého nahradil Demetri Mitchell. Následně musel Henderson zasahovat proti nepříjemné střele Walker-Peterse. Největší šanci United na skórování v druhém poločase si vytvořil Matthew Olosunde, s jehož tečovanou střelou si však Glover poradil. O osudu utkání mohl v 86. minutě po přihrávce Walker-Peterse rozhodnout Harrison, ale svojí velkou šanci promarnil.

V nepříliš pohledném utkání se tak oba týmy rozešli smírně a na své konto si připsali po jednom bodu za remízu 1:1.