Review: Manchester United – Manchester City

45

Futbalisti Manchestru United sa po zahanbujúcej prehre na Stamford Bridge 0:4 mali možnosť revanšovať fanúšikom doma na Old Trafford proti ďalšiemu súperovi, v poslednej dobe „zvučného mena“, a teda Manchestru City. Derby sa odohralo v rámci ligového pohára (EFL Cup). Ani jeden z týchto tímov sa pred vzájomným zápasom nemohol pochváliť oslnivou formou.

Button - Před zápasemManchester United v nedeľu na ihrisku Chelsea podal jeden z najslabších výkonov za posledné roky. K výkonu United sa vyjadrili viacerí bývalí hráči (napr. Gary Neville, či Ryan Giggs) a kritika bola opodstatnená. Navyše sa nám zranil Eric Bailly a Mourinho musel siahnuť po náhrade – v strede obrany sa objavila dvojica Rojo – Blind. Chris Smalling bol proti CFC katastrofálny a dnes nebol ani na lavičke. V základnej zostave sa predstavil aj Luke Shaw. V strede zálohy sa objavil Michael Carrick a pre dnešok bol našim kapitánom. Na hrote bol opäť Zlatan Ibrahimović. Výkop zápasu bol naplánovaný na 21:00 SEČ. Hlavným arbitrom bol Mike Dean.

Button - První poločasNáš súper dnes svoju zostavu výrazne pozmenil a nastúpil s „B“ tímom, no to na napätí a dôležitosti zápasu nič neubralo. Už v 2. minúte sa City dostali k zakončeniu, keď Navas poslal center na hlavu nestráženého Iheahanacha, ktorý z tesnej blízkosti netrafil bránu. Blind mu zakončenie ale značne uľahčil. V 10. minúte sa opäť k slovu dostal náš súper a znovu sa akcia niesla v podaní Navasa – prehnal sa okolo Shawa a loptu poslal na nabiehajúceho Garciu, ktorého v 16tke atakoval brániaci Michael Carrick. Súper sa dožadoval penalty, no Mike Dean ostal pokojný. Pískať sa to ale dalo. Domáci sa k slovu dostali až v 23. minúte, konkrétne sa o slovo prihlásil Ibrahimović zo štandardnej situácie. Jeho pokus ale tečovali hráči v múre a kopal sa roh. Ďalšiu šancu sme si vypracovali v 35. minúte, keď na ľavej strane loptu šikovne prestrčil na šprintujúceho Shawa Rashford, Luke ju ešte posunul na Pogbu, a ten na Zlatana Ibrahimovića, ktorý ale pálil nad. Jeho strela ale bola tečovaná. V rýchlom slede sme mohli vidieť ďalšiu šancu United, keď Ibrahimović v 37. minúte krásne vysunul Rashforda, a ten sa rútil sám na Caballera. Jeho pokus bol ale zblokovaný obranou, ktorá sa stihla vrátiť. V zápätí v 38. minúte sa s loptu na pravej strane pomaznal Pogba a poslal prudký center pres brankára City, ktorý si s ním ale poradil. Na začiatku 40. minúty sa na De Geu rútil Iheanacho, no jeho strelu zastavil obetavo hrajúci Rojo. Viac sa toho už v 1. polčase neudialo a do šatní tímy zamierili s priebežným stavom 0:0

Button - Druhý poločasDo 2. polčasu domáci naskočili v nezmenenej zostave, zatiaľ čo hostia stiahli Kompanyho, ktorého vystriedal Kolarov. Slova sa okamžite chopili domáci a obrovskú šancu si vypracovali hneď v 49. minúte, keď Ibrahimović ponúkol prihrávkou Pogbovi šancu na otvorenie skóre, no Francúz napálil iba pravú Caballerovu tyč. Caballero loptu ale tečoval, takže sa vyznamenal fakt parádnym zákrokom. V 50. minúte to opäť skúšal Pogba, no svoj technický pokus neumiestnil na bránu. Pekná kombinácia a zakončenie z uhla od Matu – 52. minúta, no gól to neprinieslo. Nasledujúca šanca už ale znamenala gól – výrazne sa pri ňom podieľal v poslednej dobe kritizovaný Ibrahimović, ktorý si na ľavej strane pekne pokryl loptu a poslal ju priamo Matovi na ľavačku, a ten nemal problém svoju šancu premeniť – 1:0. Ďalšiu obrovskú šancu sme videli v 63. minúte, keď sa po spolupráci Pogbu a Rashforda dostal po centri druhého menovaného k zakončeniu Ibrahimović, no loptu netrafil. City sa opäť ukázali až pri priamom kope Kolarova v 70. minúte, no lopta nedokázala De Geu ohroziť. Mohli sme očakávať stupňujúci sa nápor hostí, no ich ďalšia „pološanca“ prišla až v úplnom závere, konkrétne v 89. minúte, keď sa po Aguerovom centri dral do zakončenia mladík Maffeo, no neúspešne. 4 nadstavené minúty už nepriniesli nič dôležité a Manchester United sa mohol radovať z výhry 1:0 a postupu do ďalšieho kola EFL Cupu.

Button - ZávěrHráči Red Devils teda dokázali odčiniť potupnú prehru z nedele ale tiež aj City za prvé prehrané derby zo 4. kola Premier League. Aj keď náš súper nastúpil v pozmenenej zostave, nič to nemení na dôležitosti dnešného víťazstva a všetci môžme dúfať, že dnešný výsledok pomôže hráčom nakopnúť sa pred blížiacimi sa zápasmi. Určite je skvelou správou aj udržané čisté konto.