29/07/2021

PL2: United – Arsenal 1:0

Manchester United U23 v 8. kole Premier League 2 porazil na domácím hřišti Arsenal U23 1:0 díky premiérové brance obránce RoShauna Williamse.

Domácí United měli skvělý vstup do utkání. V 7. minutě zahrával rohový kop Joshua Harrop, míč propadl až na zadní tyč, kde číhal RoShaun Williams a hlavičkou otevřel skóre utkání – 1:0. Pro mladého obránce United to byla první branka za tým U23. Hostující Arsenal sice častěji držel míč na svých kopačkách, nicméně k přímému ohrožení branky Sama Johnstone se nedostal. Za zmínku stojí pouze střela Ismaila Bennacera, která však mířila nad. Ke konci prvního poločasu se Manchester dostal do další velké příležitosti. Demetri Mitchell skvělou kolmicí uvolnil Matthewa Olosundeho, který však sám před brankářem Hugo Ketem neuspěl. Následně ještě nepřesně střílel Sadiq El Fitouri.

United byli v druhém poločase lepším týmem a hned v úvodu se dostal po sólovém průniku ke střele Harrop, brankář Keto však dobře zakročil. O chvíli později předvedl skvělý průnik i Joe Riley, ale s jeho střelou doprostřed branky hostující brankář příliš starostí neměl. Neujala se ani nepříliš prudká střela Devonte Redmonda, kterého uvolnil Harrop. Skvěle hrající Harrop byl u zrodu i další akce, na jejímž konci byl Riley, ale ani tentokrát na brankáře Arsenalu nevyzrál. Arsenal poprvé vystřelil na branku až v 68. minutě utkání. S touto střelou Kaylena Hindse si však Johnstone poradil. V závěru utkání ještě mohl navýšit skóre domácích Harrop, který obešel hostující obranu, ale Keto byl i tentokrát pozorný.

Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím Manchesteru United 1:0.