Mata: Bylo to těžké odpoledne

43

Juan Mata po včerejším debaklu s londýnskou Chelsea přiznal, že výsledek je pro něj a jeho spoluhráče velmi bolestivý, nicméně jedním dechem dodal, že do dalšího náročného utkání vstoupí jako tým.

Mata, který za londýnský celek hrál v letech 2011 až 2014, nastoupil do včerejšího zápasu coby náhradník, když vystřídal o poločase nevýrazného Fellainiho. Na výsledku utkání to však nic nezměnilo, a tak se svěřenci Mourinha vrátili do Manchesteru s porážkou v poměru 4:0.

Bylo to náročné odpoledne a hodně bolestivý výsledek. Zvláště pak, když se snažíme o nějakou hru a ta se zkomplikuje hned ze začátku tím, že v první minutě dostaneme branku. Poté jsme se snažili tvořit a vstřelit branku, bohužel jsme inkasovali v momentě, kdy jsme byli lepším týmem. Jsou to náročné dny, ale musíme tvrdě pracovat.

To je fotbal. Dneska to je špatné, ale za tři dny hrajeme další náročné utkání a po něm to může být úplně naopak. Nesmíme se tím nechat rozhodit.

Mata také okomentoval Pedrův brzký gól z první minuty.

Hra se kompletně změnila. Byl to opravdu hodně brzký gól, ale my měli dalších osmdesát devět minut na to vstřelit branku, což se nám nepodařilo. Teď už je pozdě na to šťourat se v chybách. Musíme teď držet spolu jako tým a čelit dalšímu těžkému utkání.

I za výsledku 2:0 však Mata cítil šanci na korekci výsledku.

Právě když jsme dostali tu druhou branku, tak jsme, myslím, hráli náš nejlepší fotbal. Hráli jsme na jejich třetině a měli jsme šance ke skórování. A v podstatě se to stejné stalo při třetí brance. Hráli jsme na jejich části hřiště, tvořili si šance, ale pak dostali gól z protiútoku.

Pozitivum vidí španělský záložník především ve fanoušcích.

Fandili celých devadesát minut. Říkám to pořád, jsou neuvěřitelní. Prohráváme 3:0, 4:0, a oni nás stále podporují. Zaslouží si vítězství a skvělé momenty.

Predchádzajúci článokEric Bailly utrpěl zranění kolene
Ďalší článokGary Neville po zápase s Chelsea
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).