Review: Chelsea FC – Manchester United

116

Na futbalistov United čakal posledný zápas 9. kola proti Chelsea, ktorý sa ale neskončil podľa očakávaní a Diabli podľahli Chelsea v pomere 4:0. Pre United to znamená tretiu prehru z 9 odohraných zápasov.Button - Před zápasem

Po štvrtkovej Európskej lige prišla na radu Premier league a to hneď veľký a zároveň pre Mourinha špeciálny zápas proti Chelsea, ktorú viedol ako manažér až dva krát. Zápas bol špeciálny aj v tom, že sme Chelsea neporazili už 7 zápasov v rade a v prípade výhry by sa Diabli dotiahli na čelo tabuľky a tým vyslali jasný signál súperom, že ich netreba nikdy odpisovať v boji o titul.

Mourinho urobil oproti zostave proti Fenerbahce pár zmien. Na pravý kraj obrany sa vrátil oddýchnutý bojovník Valencia a na opačnom kraji vystriedal Blind Shawa. V zálohe zostal zo štvrtku iba Lingard a Pogba, ku ktorým pribudli Herrera, Fellaini a Rashford. Do útoku sa klasicky postavil Ibrahimovič, ktorý sa už niekoľko zápasov po sebe nedokázal gólovo presadiť.Button - První poločas

Zápas sa ani nezačal a United prehrávali po Pedrovom góle 1:0. Chybovala pri tom celá obrana Diablov spolu s brankárom De Geom. Pozitívum bolo, že to hráčov v červených dresov nabudilo a v nasledujúcich 10 minútach sa usadili pred bránou domácich. Obrovskú šancu na dorovnanie stavu mal Ibrahimovič po centri Valenciu, ale jeho hlavička letela nad Curtoisovu bránu. V 21. minúte prišiel druhý gól do siete United. Po zle bránenom rohovom kope zvyšoval Cahill na 2:0 pre domácich. Obrana United ani naďalej nepôsobila kompaktne a hráči Chelsea si vytvorili niekoľko gólových príležitostí najmä po pravej strane. Postupom času sa Diabli snažili viac tlačiť dopredu a streliť nejaký gól, ale prehustený stred a pozorná obrana Chelsea im to dokonale marila. Bolo to spôsobené aj tým, že keď hráči United útočili bolo to veľmi statické a obrana Chelsea mala o to ľahšiu prácu. Do konca polčasu sa hra prelínala z jednej strany na druhú a žiaden z tímov si nevypracoval vážnejšiu gólovú príležitosť. Prvý polčas tak pre nás vypadal dosť tragicky a to z pohľadu na výsledok aj na predvedenú hru.Button - Druhý poločas

Do druhého polčasu urobil Mourinho jednu zmenu. Nevýrazného Fellainiho nahradil Mata, ktorý priniesol viac kontroly do zálohy a čo-to aj vymyslel smerom dopredu. V 52. minúte musel vynútene striedať Bailly na jeho miesto prišiel Marcos Rojo, ktorý sa zaradil na ľavý kraj obrany a Blind sa posunul do stredu obrany. Hráči United zvýšili svoju aktivitu oproti prvému polčasu a hneď to bolo vidno. Chelsea musela prehustiť obranu, prešla do obranného bloku a začala hrať na protiútoky. V 62. minúte prišiel v poradí tretí gól do siete United, o ktorý sa postaral Hazard 3:0. Chelsea bránila pozorne a organizovanie, za to na druhej strane Diabli dostali 3 góly z 3 striel na bránu. Po treťom góle opadla aj posledná aktivita hráčov United. Dôsledkom bol Kanteho štvrtý gól v 70. minúte 4:0. Po tomto góle rezignovali asi všetci. Akákoľvek snaha Diablov bola odrazená hráčmi Chelsea a bolo vidieť, že frustrácia sa stupňovala. V 81. minúte sa dostal Ibrahimovič do slušnej šance po centri Matu, ale ani jeho strela neskončila gólom. Zápas sa do konca polčasu len dohrával a stav stretnutia bol po konečnom hvizde rozhodcu 4:0 pre Chelsea.Button - Závěr

Chelsea vyhrala na plnej čiare a vo všetkých aspektoch. V tomto zápase neboli Diabli lepší v ničom, možno v zahadzovaní šancí, ktorých bolo žalostne málo. Takýto výsledok si nemôže dovoliť tím ašpirujúci na titul a už vôbec nie s predvedenou hrou a aktivitou na ihrisku. Hráči tvrdo pristáli na zemi po skvelej výhre nad Fenerbahce. Mourinho si tak pripísal tretiu prehru v lige a dúfajme, že po tejto potupnej prehre príde rapídne zlepšenie hry aj výsledkov. Hráči Chelsea boli všade rýchlejšie, tvrdší v súbojoch a hrali účelne. Takisto útočili a bránili s väčším počtom hráčov ako my. Chýbala nám dravosť, chcenie hrať a vôľa pomôcť spoluhráčom. S takouto hrou a prístupom nemôžeme v žiadnom prípade pomýšľať na TOP4, nie to ešte na titul.Button - Statistika