Mourinho po zápase s Chelsea

40

Manažér Manchesteru United José Mourinho bol pochopiteľne sklamaný po prehre 4:0, ktorú dnes utrpel v Premier League, a to proti bývalému klubu Chelsea. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať súhrn bodov, o ktorých manažér diskutoval bezprostredne po zápase…

Pohľad na výkon

Ak by sme mohli zo zápasu odstrániť individuálne chyby obrancov, povedal by som, že to bol dobrý výkon. Skvelý výkon, dobré držanie lopty a jej následne využívanie, vytváranie šancí a pološancí, nútenie súpera hrať defenzívnu hru. Vtedy by som jednoznačne povedal, že to bol veľmi, veľmi, veľmi nespravodlivý výsledok. Avšak tieto chyby sa nedajú nijako vymazať a tá prvá už prišla po 30 sekundách hry. Potom sme hrali úplne iný zápas, pretože najvyššou prednosťou Chelsea sú protiútoky, ktoré sme mohli vidieť v najmä druhom polčase. Boli sme veľmi blízko ku skorigovaniu výsledku na 2:1, avšak hneď nato nás potrestali z protiútokov. Keď sme boli blízko k stiahnutiu skóre na 3:1, znova nás potrestali. Mohli sme skórovať góly po strelách Zlatana Ibrahimovića a Marcosa Roja, avšak potom by v priebehu niekoľkých minút zrejme opäť zvýšili svoje vedenie. Všetko sa vyvíjalo tým nesprávnym smerom už od prvej minúty.

Stále v zápase po polčase?

V priebehu polčasovej prestávky som s hráčmi hovoril veľmi čestným tónom. Povedal som im, že to musíme skúsiť otočiť, pretože v konečnom dôsledku prehrať 2:0, 3:0, 4:0 alebo 5:0 je z hľadiska bodov to isté. Na druhej strane to nie je to isté čo sa týka pocitov, avšak z hľadiska bodov to je stále rovnaké. Bol som veľmi úprimný a povedal som im, že sa musíme snažiť a zápas sa pokúsime otočiť, avšak tým sa vystavíme riziku, pretože Chelsea to od nás bude čakať. Chelsea chcela brániť a hrať na brejky. Keby sme skórovali, spôsobili by sme im problémy, avšak stále sme boli my ten tím, ktorý musel riskovať. Mali sme šance, ktoré sme nepremenili. Oni však prišli, skórovali a ukončili zápas.

Spravila by červená karta pre Davida Luiza rozdiel v zápase?

Viem, čo viete. Viem, čo vie každý. Aj keď som hovoril so Sky Sports, tiež sa ma nato spýtali, takže to vieme všetci. Výsledok však hovorí sám za seba. Prísť sem po prehre 4:0 a začať hovoriť o rozhodcovi vyzerá ako hľadanie výhovoriek. Dúfam, že tlač si robí svoju prácu pokiaľ ide o analýzu tejto situácie, avšak ja sa k tomu vyjadrovať nebudem.

Fanúšikovia United povzbudzovali svoj tím celých 90 minút

Celých 90 minút nás podporovali neuveriteľným spôsobom. Milióny fanúšikov, ktorých máme po celom svete, majú po tomto stretnutí zmiešané pocity. Je mi ich ľúto. Ako líder celej šatne sa im musím ospravedlniť. Jediné, čo môžem povedať, je to, že som Manchester United na plných 100 %. Nie je to 99 % United a 1 % Chelsea alebo akýkoľvek iný klub. Som 100 % Manchester United. Preto ma celá táto situácia tak neskutočne mrzí. Avšak na toto všetko poznám iba jednu odpoveď, ktorú mojim hráčom nestále hovorím. Naplno trénovať a vytrvalo bojovať.

Potešený, že ďalší zápas je pre United opäť trhákom, a to zápas v EFL Cupe proti Manchesteru City?

Radšej by som hral v Premier League. Z Premier League mám zlý pocit. Vďaka kombinácii výsledkov predstavuje strata na vrchol tabuľky šesť bodov. Mali sme veľmi ťažké obdobie zápasov. Tento týždeň sme stratili všetkých šesť bodov a dokonca v zápase proti Stoke, v ktorom sme sa prezentovali fenomenálnou hrou, sme stratili ďalšie dva body. Momentálne potrebujeme vyhrávať zápasy. Nehovorím, že to bude jednoduché, avšak čakajú nás zápasy proti Burnley, Swansea, West Hamu, Sunderlandu a Middlesbrough, a to sú zápasy, ktoré musíme jednoznačne zvládnuť, pretože tímy z top 5 budú hrať proti sebe, ako sme my hrali proti Chelsea a Liverpoolu. Tieto celky stratia opäť nejaké body, takže im musíme stále dýchať na chrbát. Nemáme sa vôbec začo skrývať a myslím si, že naše tváre hovoria samé za seba. Sme naozaj smutní, ale to nie je pre deti, je to pre mužov a zajtra musíme byť opäť mužmi, aby sme sa už pripravovali na ďalší zápas.

zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokReview: Chelsea FC – Manchester United
Ďalší článokHodnotenie: Chelsea FC – Manchester United
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.