Hodnotenie: Chelsea FC – Manchester United

78

Přinášíme Vám hodnocení hráčů po ligovém zápase s Chelsea.

David De Gea

David De Gea – Má prsty v první inkasované brance, když se nedohodl se Smallingem a výsledkem byl inkasovaný gol už v první minutě. V průběhu zápasu vytahoval míč ze sítě ještě třikrát, ale za ostatní inkasované branky nemohl. Ostatní střely na bránu, které neskončili brankou, v pohodě pochytal a jednou nás opravdu podržel po Blindově zaváhání. 4/10

Antonio Valencia

Antonio Valencia – Snažil se podporovat ofenzívu, poslal do vápna soupeře spoustu centrů, ale kromě jednoho, žádný neznamenal výrazné nebezpečí. V obraně taky stoprocentní nebyl, ale výraznou chybu neudělal a ve srovnání se svými spoluhráči byl jedním z těch lepších a pro mě osobně asi tím úplně nejlepším (i když bych tohle ocenění dnes nejraději vynechal). MOTM. 4/10

Chris Smalling

Chris Smalling – Naprosto otřesný výkon našeho dnešního kapitána. Byl u všech čtyřech inkasovaných branek, ať už větším, či menších podílem. Při první se nedomluvil s De Geou a místo odkopu míč pustil za sebe. Při druhé nechal Cahilla osamoceného a ten neměl jediný problém odražený míč dostat do sítě. Při třetí špatně nedokázal včas přistoupit k Hazardovi. Při čtvrté ze sebe udělal tréninkový kužel, když se nezmohl na víc, než jen nastavit nohu do strany. Samozřejmě to nebyli jen jeho branky, ale jak jsem zmínil, svůj podíl v nich má. Kromě toho mu dnes dělala velké problémy jeho pozice levého stopera. Moc dobře víme, že levou nohu má jen na opírání, a tak spoustu situací v soubojích u levé lajny řešil hrou přes nohu a většina míčů tak končila na tribuně. Soupeř se takto velice lehce dostával k míči. 1,5/10

Eric Bailly

Eric Bailly

Eric Bailly – Byl tím lepším ze stoperské dvojice, ale nijak jistý taky nebyl. Nepodepsal se pod žádný inkasovaný gol, což se po dnešní zápase dá brát jako pozitivum. Zkusil párkrát vyjet s míčem, ale ani to nám nebylo směrem dopředu nic platné. Nakonec v druhém poločase odstoupil kvůli zranění a můžeme jen doufat, že bude v pořádku a připraven na další zápasy. 3,5/10

Daley Blind

Daley Blind

Daley Blind – Má svůj podíl v první a poslední inkasované brance. Obzvlášť v té první má podle mne největší podíl. V době přihrávky nedržel lajnu se stopery a tím pádem nechal Pedra ve hře. Dá se pak ještě taky spekulovat, jestli na Chrise alespoň zakřičel, aby míč odkopl a nepouštěl jej za sebe. Každopádně je pro mě nepochopitelné, proč takto opustí svou pozici, jen proto, aby měl Pedra před sebou, když tím naruší náš ofsajd-systém. Kromě toho, Pedro je stejně rychlejší než on, takže i kdyby si nechal náskok dva metry, i tak by jeho pohyb těžko zachytil. To, že krajní bek nesmí stát při bránění za stopery, se učí žáci, když začínají hrávat na velkém hřišti. Kromě toho měl v první půli ještě jedno velké zaváhání, které nakonec uhasil De Gea. Při poslední inkasované brance pak špatně dostoupil protihráče, který narazil míč přesně do běhu Kantemu. Abych mu tolik nekřivdil, poslal do vápna jeden velmi dobrý centr. 2,5/10

Marouane Fellaini

Marouane Fellaini – Vzhledem k tomu, že jsme už od první minuty prohrávali, postrádal jeho pobyt na hřišti smysl. Fellaini není typ hráče, který dokáže vymyslet průnikovou přihrávku, nebo kombinaci vedoucí k ohrožení branky. Snaha mu upřít nelze, ale jeho přihrávky na pár metrů do strany k ničemu nevedou a ani v soubojích dnes nebyl zrovna dobrý. Jak jsem řekl, když od první minuty prohráváme a musíme útočit, nemá jeho účast na středu zálohy prakticky žádný smysl. Po poločase byl střídán Matou a dost možná í kvůli tvrdému souboji s Luizem, který mu šlápl na koleno a skoro tak ukončil jeho fotbalovou kariéru. 2/10

Ander Herrera

Ander Herrera – Dnes se mu nedařilo. Proti Liverpoolu podal daleko lepší výkon. V soubojích nestíhal, pozičně párkrát také špatně. Často se dostával v první půli před vápno soupeře a snažil se něco vytvořit. Jednou velmi pěkně vystřelil, ale Courtois jeho střelu vyrazil. Měl smůlu, když se od něj odrazil míč ke Cahillovi, který jej uklidil do sítě a zvýšil tak vedení svého týmu na 2:0. Při třetí brance Ander opustil prostor před vápnem a možná trochu zbytečně vyrazil proti Kantemu. Samozřejmě to nebyla ta největší chyba při této brance, ale myslím, že to vyražení bylo opravdu zbytečné, obzvlášť když kolega Pogba byl od Matiče tak daleko a prostor mezi stopery zůstal úplně otevřený. Pro Hazarda pak nebylo těžké tento volný prostor mezi zálohou a stopery využít. 3/10

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Stejně jako Lingard, aktivní, snažil se, makal, ale nějaký rozdíl ze své pozice křídla neudělal. V první půli se dostal ke střele z vápna, ale míč trefil velmi špatně. V druhé půli se přesunul na hrot ke Zlatanovi, ale ani tam se mu moc nedařilo a myslím, že střídat měl spíše on než Lingard. 3/10

Paul Pogba

Paul Pogba – Tak jako většina hráčů, velké zklamání. V první půli aktivní, snažil se kombinovat, něco vytvořit, ale jeho nápady k ničemu nevedli. Má svůj podíl na dvou inkasovaných brankách v druhé půli. Pokaždé byl daleko od hráče a hlavně to jak se vykašlal na bránění Kanteho je opravdu trestuhodné. Kolikrát se snaží sám s míčem udělat nějaký rozdíl, ale kromě situace, kdy ho fauloval Alonso a dostal žlutou kartu, to bylo k ničemu. Většinou ho soupeř zdvojí a on tak přijde o míč. Nějak nechápu jeho pozici. Co hraje a jaké jsou jeho úkoly? Má volnost, je to číslo 6, nebo 8? Jako střední záložník diktující tempo hry vůbec nefunguje, jako vysunutý středový hráč v ofenzívě rozdíl nedělá a o bránění, poziční hře, dostupování protihráčů, bych se raději ani nebavil (viz dnešní poslední gol). 2,5/10

Jesse Lingard

Jesse Lingard – Podle mě osobně náš nejlepší ofenzivní hráč. Jsou to sice silná slova, ale ve srovnání s tím, co předvedli ostatní ofenzivní hráči, to jinak říct nejde. Od začátku utkání do svého střídaní byl aktivní. Nabízel se spoluhráčům, snažil se kombinovat, předváděl to co je mu vlastní. Dorážel střelu Herrery, ale Courtois jeho dorážku špičkou kopačky blokoval. V druhé půli se uvolnil ve středu pole a jeho pěknou střelu musel domácí brankář jen vyrážet. Samozřejmě také nějaký míč ztratil, ale co se týče aktivity, pohybu, zaujetí pro hru, patřil dnes mezi to nejlepší. Jeho střídání jsem nepochopil. 4/10

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimović – V první půli měl dobrou šanci vstřelit po Valenciově centru vyrovnávací branku, ale jeho hlavička šla nad domácí bránu. V druhé půli se dostal ještě ke dvěma zakončením, ale jednou jeho střelu vykryl Courtois a podruhé mířil nad. To byli jeho nejvážnější momenty v zápase. Jinak se opět stahoval do středu pole a opět to k ničemu nevedlo. Jestli byl v ofenzivě někdo na střídání, byl to on. Bez ohledu na to, jak hrál, měl tři šance a opět branku nevstřelil. Hlavně mě dopálila ta situace po Rojově centru v druhé půli, kdy šel do zakončení svým typickým kung-fu kopem, místo toho, aby hlavičkoval. 2,5/10

Juan Mata

Juan Mata – Vystřídal Fellainiho už v poločase a líbil se mi jeho pohyb. Snažil se něco vymyslet, zkoušel své typické točené centry do vápna, ale kromě jednoho, po kterém zakončoval Zlatan, nebezpečí pro bránu Chelsea neznamenali. Vykašlal se na osobní bránění Hazarda při třetí brance a nestihl ani zavřít prostor mezi zálohou a obranou, po tom, co se Herrera vysunul výše. 3/10

Marcos Rojo

Marcos Rojo – Vystřídal Baillyho v 52. minutě a posunul se na místo levého krajního obránce. Byl aktivní, poslal výborný centr na Zlatana. Po jeho špatné přihrávce šel soupeř do brejku v přesile dvou hráčů, ale další branka z toho naštěstí nebyla. V závěru zápasu poslal výbornou střelu na bránu Chelsea a její brankář měl co dělat, aby ji vyrazil nad břevno. 3/10

Anthony Martial

Anthony Martial – Vystřídal Lingarda v 65. minutě a měl oživit naši hru směrem dopředu. Snaha mu upřít nelze, zkoušel se prosadit jeden na jednoho, ale nijak úspěšný nebyl. Pár minut po jeho příchodu na hřiště jsme navíc dostali čtvrtou branku a o zápase bylo rozhodnuto. Naše hra, jestli nějaká do této chvíle byla, se už vytratila úplně a nic na tom nezměnil ani příchod tohoto francouzského reprezentanta na hřiště. 3/10

Týmový výkon:

Stačí jedno slovo. Otřes. Co na tom, když ostatní konkurenti v boji o TOP4 ztrácí, když my ztrácíme taky? Dnešní zápas jsme začali úplně otřesně a ještě otřesněji jsme jej skončili. Dostat čtyři branky je ostuda. Obrana děravá, záloha většinou bez nějakého nápadu a útok netřeba zmiňovat. Nefungovalo nic a jen minimum hráčů se dalo ohodnotit aspoň trošku pozitivně. S tímhle budeme mít vůbec problém uhrát TOP4. 2/10