15/06/2021

PL2: United – Liverpool 1:1

Manchester United U23 v 7. kole Premier League 2 remizoval s Liverpoolem U23 1:1.

Zatímco domácí Manchester nastoupil v očekávané sestavě, v té hostující nastoupili i hráči prvního týmu Liverpoolu – obránce Sakho, záložník Grujić či útočník Ings. Do první střelecký příležitosti se dostal v 6. minutě utkání Matty Willock, ale jeho střela byla tečována a skončila vedle hostující branky. Nepřesně střílel o chvíli později i Devonte Redmond po průniku Willocka. Do vedení se tak dostali hráči Liverpoolu. V 18. minutě nejprve Ings hlavičkoval po centru Alexandera-Arnolda do tyčky a následnou střílenou přihrávku Connora Randala umístil za záda brankáře Sama Johnstone patičkou Harry Wilson0:1. Domácí brankář posléze zneškodnil střelecké pokusy Iloriho a Alexandera-Arnolda. Závěr prvního poločasu však patřil hráčům United. Nejprve Redmond svojí střelou orazítkoval břevno hostující branky, o několik minut později pak polský brankář Kamil Grabara zneškodnil střelu Joshe Harropa z přímého kopu.

Manchester United pokračoval v aktivní hře i na začátku druhého poločasu a v 50. minutě byl v pokutovém území Scott McTominay faulován Pedrem Chirivellou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bez větších problémů proměnil Josh Harrop1:1. Na druhé straně hřiště následně střílel nad Kevin Stewart a poté se po střetu se Sadiqem El Fitourim dožadoval Wilson odpískání pokutového kopu, ale marně. V 74. minutě se do obrovské šance dostal Danny Ings, ale tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl. V závěru utkání se United ocitli pod velkým tlakem hostí, nicméně Wilson a Grujić stříleli nepřesně a hlavičku Ingse v nastaveném čase skvěle vyrazil Johnstone. Zápas tak skončil remízou 1:1.