Mourinho po zápase s Liverpoolem

16

Manažer Manchesteru United José Mourinho dal najevo svou spokojenost po bezbrankové remíze 0:0 na půdě Liverpoolu.

KONTROLOVALI JSME HRU

Byl to velmi těžký zápas, ale myslím, že pro soupeře byl těžší než pro nás. Po dlouhou dobu jsme kontrolovali hru. Ve druhé půli David [De Gea] vytáhl dva skvělé zákroky, ale jinak jsme měli hru zcela pod kontrolou. Zvládli jsme to jak po taktické, tak po emoční stránce.

JEDNA VELKÁ ŠANCE

Zlatan měl velkou šanci, která měla skončit brankou. Když vstřelíte takovýto gól, je to 1:0, hotovo, nashledanou. Od naší záložní řady jsem očekával více průniků. Chtěl jsem přesunout Rashforda na pozici za Zlatana, ale dostal křeč a musel být vystřídán. V tomto momentě jsem si říkal, že bude složité vyhrát, takže „pojďme hlavně neprohrát“!

DRŽENÍ MÍČE

Hráli jsme podle plánu. Nechtěli jsme kontrolovat hru tím, že budeme držet míč po celou dobu. Věděli jsme, že po ztrátě míče nás budou vysoko napadat. Vstřelit jim gól je obtížné, ale celou dobu jsme hráli s tím, že pokud vstřelíme branku, zápas vyhrajeme.

O LIVERPOOLU

Do obou poločasů jsme chtěli vstoupit s větším důrazem, ale Liverpool má dobrý tým.  Nejsou žádný „poslední div světa“, který z nich [média] děláte, ale jsou dobrý tým a tomu jsme se museli přizpůsobit.

Predchádzajúci článokHerrera a Young sú s výkonom spokojní
Ďalší článokIbra lituje neproměněnou šanci
nazgul
Jmenuji se Vlastimil Paclt a pracuji v oblasti IT. Manchesteru United fandím zhruba od roku 1998 - kdy jsme s otcem sledovali zápasy United v lize mistrů - v té době to byla jediná příležitost, jak sledovat zápasy živě v TV. Postupně jsem také pročítal otcovi staré časopisy o fotbale, (které si z dob komunismu schovával jako vzácnost) kde mimo jiné bylo mnoho článků o anglickém fotbale. Historie Manchesteru United a to jak se klub zvedl po Mnichovské tragédii, mě chytli za srdce a já měl jasno v tom, kdo bude mít tým.