20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
marcus rashford hull city goal
Mediálne správy

Rashford o adaptaci do profesionálního fotbalu

Marcus Rashford přiznává, že mezi muži si připadá fotbalově mnohem živější než mezi juniory, což vysvětluje především daleko větší fyzickou zátěží.

Loni touto dobou byl Marcus ještě relativně neznámým teenagerem hrajícím za tým ve své kategorii U18. Za rok však talentovaný mladík udělal pokrok, díky němuž se objevil na titulní stránce Inside United, přičemž právě jeho adaptace do profesionálního fotbalu byla tématem číslo jedna rozhovoru s redaktorem již zmíněného časopisu.

V rozhovoru také Marcus přiznal, že je to s největší pravděpodobností jeho rychlost, která přitahuje pozornost všech obránců tak, jak se s tím ve své době musel poprat také Cristiano Ronaldo. Ze střetů v plné rychlosti si však Rashford bere pouze samá pozitiva.

Nemůžete odehrát ve fotbale zápas bez jediného šrámu. To se mi snad ještě nikdy nestalo. A navíc tě to zocelí. Když jsem začal dostávat první kopance, bylo to jako probuzení z toho, že už nejsem v U18. Tam jsem také schytával rány, ale hned po zápase jsem je už necítil.

Je to tu daleko tvrdší, ale pomáhá mi to. Musíš se prostě zvednout a pokračovat ve hře. A nejlépe jim to oplatit. Myslím, že zvláště pro mladé hráče je nutností absolvovat takovéto utkání.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!