07/03/2021

U18: United – Sunderland 1:1

Manchester United U18 v 9. kole Premier League U18 remizoval na domácím hřišti se Sunderlandem U18 1:1, když remízu zachraňoval až v samotném závěru utkání střídající záložník Jake Barrett.

Domácí United se museli obejít bez záložníka Tahitha Chonga, který si plní reprezentační povinnosti u týmu Holandska U19. Do první šance utkání se dostali hostující hráči, ale po rohovém kopu dokázal včas zakročit brankář Fojtíček. Na druhé straně mohl otevřít skóre utkání Ethan Hamilton, jehož střela šla těsně nad břevno hostující branky. Hosté se dostali do vedení v 21. minutě a to po velké hrubce slovenského brankáře Alexe Fojtíčka. Po dlouhém výkopu brankáře Wouda se Fojtíček snažil míč odkopnout, míč však netrefil, a Lee Connelly už v podstatě dopravil míč do prázdné branky – 0:1. United se snažili o vyrovnání a po chybném odkopu hostujícího brankáře se k míči dostal Angel Gomes, s jehož střelou si však brankář hostí dokázal poradil. Woud si poradil i s následnou střelu Indy Boonena. Angel Gomes se v závěru prvního poločasu ještě jednou dostal do zakončení, tentokrát však mířil nad branku Sunderlandu.

V úvodu druhého poločasu se snažil o akrobatické zakončení Hamilton, ale netrefil míč ideálně a střela šla mimo branku. Hamilton se dostal ke střele i o pár minut později, ani tentokrát však nebyl úspěšný a mířil vedle pravé tyče. Do další šance se dostal střídající Kayne Diedrick-Roberts, ani on však nedokázal skórovat a trefil pouze břevno hostující branky. Stejný hráč neuspěl ani o chvíli později, když hlavičkoval po rohovém kopu Indy Boonena. V úplném závěru utkání se Manchester United dočkal zaslouženého vyrovnání. Ethan Hamilton přihrával a po skrumáži v pokutovém území se střelecky prosadil střídající Jake Barrett1:1. United ještě mohli strhnout vítězství na svojí stranu, ale Tyrell Warren střílel vedle a střelu Hamiltona vyrazil dobrým zákrokem brankář Woud. United tak nakonec remizovali se Sunderlandem 1:1.