15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Mezinárodní zápasy hráčů United

Ještě před zápasem s Liverpoolem, který se odehraje v pondělí 17. října, se několik hráčů Manchesteru United rozprchne reprezentovat své země.

Celkem šestnáct hráčů týmu Josého Mourinha bylo nominováno pro kvalifikační zápasy v Evropě, Jižní Americe nebo Africe. Klub potvrdil, že Henrikh Mkhitaryan se nepřipojí ke svému týmu Arménie, jelikož se po zranění dostává zpět do kondice.

Prvním zajímavým střetem by mohl být ve čtvrtek večer souboj mezi Matteo Darmianem proti Davidu De Geovi společně s Anderem Herrerou, který se odehraje na stadionu Juventusu. V neděli ke svému druhému reprezentačnímu zápasu zajíždí Španělsko na půdu Albánie a Itálie do Makedonie.

Ve čtvrtek večer čeká také zápas Antonia Valenciu, kde jeho Ekvádor hostí Chile a příští týden v úterý zajíždí na hřiště v Bolívii.

V pátek večer odehrají své zápasy Francie (Anthony Martial, Paul Pogba) doma proti Bulharsku, Holandsko (Daley Blind, Memphis) se doma postaví proti Bělorusku, Argentina (Marcos Rojo, Sergio Romero) zajíždí do Peru a Belgie (Marouane Fellaini) přivítá tým z Bosny a Hercegoviny.

Změna manažera u anglického národního týmu, kterým se stal Gareth Southgate, vedla k tomu, že Wayne Rooney zůstává i nadále kapitánem svého týmu. Nový manažer povolal zpět do seniorské reprezentace i Marcuse Rashforda, který v zářijovém zápase za výběr U-21 vstřelil hat-trick právě pod vedením Garetha Southgata, který vysvětluje jeho zařazení do seniorské reprezentace:

Myslím, že byl pro nás skvělým hráčem v zápase U-21 minulý měsíc a září v dresu Manchesteru United. Co mě ale nejvíce ohromilo, bylo jeho vyzrálé chování v průběhu týdne. Můžete sledovat jeho schopnosti, které mají vliv na celkovou hru. Také mě ohromilo jeho pohybování se po areálu v průběhu srazu, je stále nejmladším hráčem i v U-21 a vše zvládl bez problému. Myslím, že byl výborný.

Další změnou od svého předchůdce Sama Allardyce, bylo povolání Jesseho Lingarda. Jako čtvrtý hráč United byl nominován Chriss Smalling, který je stálice u národního týmu. Anglie odehraje v reprezentační přestávce dva zápasy. V sobotu odehraje utkání doma proti Maltě a v úterý odcestuje na půdu Slovinska.

Jessie je hráč, kterým jsme byli opravdu ohromeni v jeho dvouletém působení v U-21. Nyní se prosazuje v týmu Josého Mourinha a ukazuje svoje schopnosti. Na mistrovství Evropy U-21 byl hráčem, který podával nejlepší výkony a nyní si myslím, že je nejlepší čas zařadit ho do seniorské reprezentace.

Eric Bailly odehraje svůj jediný reprezentační zápas v sobotu večer, kde jeho tým Pobřeží slonoviny přivítá doma Mali.

V pondělí večer se proti sobě postaví Holandsko, které doma přivítá Francii a ve stejný den Belgie zajíždí do Gibraltaru.

Reprezentační přestávku nám zakončí zápas Argentiny, která v noci z úterý na středu přivítá doma Paraguay. Poté se Marcos Rojo a Sergio Romero vrátí do Manchesteru a připojí se k týmu, kde se budou připravovat na nadcházejí zápas proti Liverpoolu.

Rozpis jednotlivých zápasů

Čtvrtek 6. října

ItálieŠpanělsko 20:45 – Darmian, De Gea, Herrera

Ekvádor v Chile 23:00 – Valencia

Pátek 7. října

Francie v Bulharsko 20:45 – Pogba, Martial

Holandsko v Bělorusko 20:45 – Blind, Memphis

Belgie v Bosna a Hercegovina 20:45 – Fellaini

Peru v Argentina 04:15 Sobota – Rojo, Romero

Sobota 8. října

Anglie v Malta 18:00 – Rooney, Lingard, Rashford, Smalling

Pobřeží slonoviny v Mali 20:00 – Bailly

Neděle 9. října

Albánie v Španělsko 20:45 – De Gea, Herrera

Makedonie v Itálie 20:45 – Darmian

Pondělí 10. října

HolandskoFrancie 20:45 – Blind, Memphis, Pogba, Martial

Gibraltar v Belgie 20:45 – Fellaini

Úterý 11. října

Slovinsko v Anglie 20:45 – Rooney, Lingard, Rashford, Smalling

Bolívie v Ekvádor 22:00 – Valencia

Argentina v Paraguay 01:30 Středa – Rojo, Romero

 

článek pro Vás připravil redaktor B7                                                                                                                                        zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!