04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
marcus_rashford_2016-001
Mediálne správy

Rashford vysvětluje rozdíl mezi Mourinhem a LvG

Nová hvězda United Marcus Rashford věří, že Jose Mourinho je správný manažer, který mu pomůže stát se lepším hráčem a vyzdvihuje rozdíly v metodách obou manažerů, které považuje za klíčové pro jeho budoucí rozvoj.

Mladý útočník prorazil na Old Trafford v minulé sezóně, kdy naplno využil šance, kterou mu poskytl manažer Louis van Gaal. A i když měl v minulé sezóně holandský trenér na talentovaného útočníka velký vliv, sám hráč prozradil, že dává přednost metodám portugalského kouče.

Van Gaalovy metody jsou orientovány přímo na hru, zatímco Mourinho se snaží udělat z hráčů komplexnější fotbalisty. Jsou tu rozdíly, na které si postupně zvykáme, ale každý si to užívá.

Rashford také odhalil, že chce napodobit úspěchy Cristiana Ronalda v dresu United a označil portugalskou superstar za svůj vzor.

V posledních letech je Ronaldo úžasným příkladem. Ať nastoupil na jakémkoliv postu v útočné trojici, vždy měl obrovský vliv na hru a protihráči z něj měli obavy. Právě to potřebuji zlepšit, být neustálou hrozbou.

Sám Mourinho naznačil, že ne všichni hráči se ztotožňují s jeho myšlenkami v úvodní fázi sezóny. Manažer potřebuje, aby hráči přestali být pohodlní, pokud pod ním chtějí uspět. Při nástupu do funkce se Mourinho distancoval od posledních třech let klubu a zdůraznil agresivní přístup, který bude od týmu vyžadovat. Nyní stále zjišťuje, kteří hráči se postupně sžívají s novou vizí klubu, a kterým bylo „pohodlněji“ pod předchozím manažerem.

Je před námi dlouhá cesta a velký prostor pro zlepšování jak kolektivní, tak individuální. Vždy mám obavy o dynamiku naší hry a její konzistenci.

Naši fotbalisté jsou dobří hráči, ale někteří hráli lépe pod filozofií bývalého manažera. Někteří hráči by byli více spokojeni s van Gaalovým pohledem na hru. Taková je pravda, takový je fotbal.

Jose Mourinho ještě krátce vyzdvihl Andera Herreru, který bude mít velkou roli v týmu v letošní sezóně a musí zapomenout na předchozí kapitolu, kdy nedostával pod předchozím manažerem tolik herních příležitostí.

Potřebujeme hráče jako je Ander Herrera. Je velmi rychlý v přechodové fázi a zároveň nám bude pomáhat při zastavování protiútoků soupeře.

článek pro vás připravil redaktor Kempes9

zdroj: 90.min.com; manchestereveningnews.co.uk

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!