Review: Manchester United – Stoke City

36

V rámci 7. kola Premier League pricestoval na Old Trafford trápiaci sa Stoke City a nič iné ako výhra United sa nepripúšťalo. Diabli však nedokázali naplno využiť svoje šance a zápas sa skončil remízou 1-1. Pre Josého to bola jeho prvá remíza v súťažnom zápase na lavičke United.

Button - Před zápasem

Po trojzápasovej šnúre prehier prišla rovnako dlhá séria víťazstiev, ktorú mohli Diabli v domácom zápase predĺžiť o ďalší zápas. Všetko hralo do karát United, či už aktuálna “forma” Stoke, alebo vzájomná bilancia na Old Trafford, kde Manchester vyhral všetkých 8 zápasov s Hrnčiarmi v rámci Premier League. Mourinho sa rozhodol pre rovnakú jedenástku ako pri zápase s Líškami a tak sa očakával podobný scenár ako v zápase s majstrom.

Button - První poločas

Diabli mohli ísť do vedenia hneď v úvode zápasu, keď sa vďaka skvelej práci Pogbu ocitol pred bránou osamotený Ibra, no v obrovskej šanci zlyhal a brankár jeho strelu parádne zlikvidoval. Loptu na svojich kopačkách mali už tradične hráči United a zverenci Marca Hughesa sa spoliehali skôr na brejky. Jeden z nich prišiel v 15. minúte po prihrávke Allena strieľal z druhej vlny Cameron, ale De Gea s jeho pokusom nemal veľa práce. V zápätí na druhej strane našiel Zlatan svojou pätičkou Lingarda a ten prihrávkou z prvej vyslal do šance Pogbu, ale jeho strela mierila mimo brány. O pár minút neskôr to bol Mata, ktorý to skúsil prekvapivým lobom a Grant jeho strelu vyrazil na roh. Z toho loptu zakrútil Blind, ale Pogba svoju hlavičku namieril vedľa žrde. Do ďalšej šance si nabehol Lingard a po centri od Ibru predviedol Grant ďalší famózny zákrok. Po nepresnej strele od Arnautovića nasledovala ďalšia príležitosť pre Ibru po krásnom centri od Lingarda, no Švéd trafil len Shawcrossa. Nasledujúce minúty United obliehali šestnástku Stoke neúspešne a polčas sa skončil nerozhodne 0-0.

Button - Druhý poločas

Do druhého polčasu nastúpili tímy bez zmeny a ako prvý pohrozili hostia, keď Indiho hlavičku vyrážal De Gea na brvno, no rozhodca následne odmával ofsajd. Odpoveď zo strany Diablov prišla po spolupráci Lingarda a Valenciu, šťastie znovu skúšal Pogba, ale strelu tečoval jeden z obrancov. Po peknej narážačke sa v 55. minúte ocitol v šanci Allen, svojej strele však chýbala razancia a bol z toho pohodlný zákrok pre De Geu. Po ďalšom nevýraznom úseku z oboch strán prišlo dvojité striedanie domácich: Matu vystriedal Rooney a Lingarda nahradil Martial. Hneď prvá akcia druhého menovaného znamenala otvárací gól zápasu. Martial sa rozbehol zo strany smerom do stredu a potom, čo si Rooney nespracoval jeho prihrávku sa k nemu lopta od Camerona odrazila späť a Anthony krásnou strelou prekonal Granta: 1-0. Tento gól Diablov nakopol a nasledujúce minúty búšili do obrany Stoke, no pokusy Blinda a Ibru sa gólom neskončili. Trest na seba však nenechal dlho čakať. Jonhsonova zblokovaná strela De Geovi vypadla a po zmätku pred bránou doklepol do odkrytej svätyne Allen: 1-1. José reagoval ďalším striedaním a na ihrisko za Herreru poslal Memphisa. Dokonca sa do ešte jednej šance po prihrávke od Pogbu dostal Zlatan, no Grant znovu podržal hostí a zápas sa tak skončil nerozhodne.

Button - Závěr

Manchester United si tak pripisuje len jediný bod do tabuľky a hlavným dôvodom tohto zaváhania boli nevyužité šance. Streleckým pokusom Andera Herreru vždy chýbalo čo to málo k dokonalosti a Ibra svoje tri šance nedokázal zúžitkovať. Obrana si viedla perfektne, až do osudového okamihu Bailly spolu so Smallingom bezproblémovo zvládali všetky útoky hostí, no jediné zaváhanie stálo Diablom dôležité body. Predvedená hra nebola vôbec zlá, mala dostatočne vysoké tempo a hráči si vypracovali množstvo príležitostí, no nízka efektivita a skvelé zákroky Granta znamenali len jeden vstrelený gól.

Manchester United: De Gea; Valencia, Bailly, Smalling, Blind; Pogba, Herrera (Memphis 84′); Lingard (Martial 67′), Mata (Rooney 67′), Rashford; Ibrahimovic.

Nestriedaní hráči: Romero, Darmian, Carrick, Fellaini.

Žlté karty: Valencia, Herrera, Ibrahimovic

Stoke City: Grant; Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters; Cameron, Whelan, Allen; Shaqiri (Bardsley 88′), Bony (Crouch 77′), Arnautovic (Walters 77′).

Nestriedaní hráči: Given, Adam, Diouf, Bojan.