Mourinho po zápase so Stoke City

20

Manchester United zremizoval so Stoke City v pomere 1:1 a v nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať reakciu manažéra na tento remízový výsledok.

Najlepší výkon doposiaľ
Je to jednoduché – bol to najlepší výkon sezóny. Po prvom polčase sme mohli viesť 3:0 alebo 4:0 a na konci zápasu to mohlo byť pokojne 6:0 alebo 7:0. Nemôžem tomu uveriť, že výsledok stretnutia je 1:1. Bola to veľmi nezaslúžená remíza. Opakujem – podali sme oveľa lepší výkon ako proti Leicesteru, pretože výsledok úplne nezodpovedal výkonu, avšak dnes to bol presne opačný prípad.

Spálené šance
Už v prvej minúte zápasu sme si vytvorili skvelú šancu po krásnej akcii a o niekoľko minút neskôr sa Paul Pogba ocitol zoči voči brankárovi. V prvom polčase sme si vytvorili tri alebo štyri šance a v druhom polčase to bolo rovnaké. Trafili sme brvno. Spravili sme naozaj všetko. Hrali sme dobrý futbal. Mali sme loptu na svojich kopačkách, hrali sme v pohybe a vytvorili sme si veľa šancí. Podali sme naozaj dobrý výkon, po ktorom sme mali pohodlne vyhrať, avšak nakoniec sme stratili dva body.

Vynikajúci Grant
V prvej minúte predviedol brankár obdivuhodný zákrok a tento štandard si udržiaval počas celého zápasu. V oboch polčasoch sme si vytvorili jasné šance. Férový argument sa od toho môjho nemôže líšiť.

Zlyhanie v ukončení zápasu
Bolo tu nebezpečenstvo, ale mali sme šancu streliť druhý gól. Ak by sme skórovali a dali by sme im loptu, stiahli by sme sa do pokutového územia a hazardovali by sme. Avšak nebolo to tak. Snažili sme sa ukončiť zápas, keďže sme cítili, že sme ho mohli, a hlavne mali ukončiť. Mali veľké šťastie a my zase veľkú smolu, avšak to je futbal.

15 dní do zápasu s Liverpoolom
Je to frustrujúce, pretože výsledok nie je dobrý a ešte viac frustrujúci je fakt, že ďalší zápas nehráme o 3 či 4 dni. Nemôžeme ani pracovať s hráčmi, keďže tí si odchádzajú plniť svoje reprezentačné povinnosti a myslím si, že každý z nás je frustrovaný, avšak s kvalitou výkonu musíme byť spokojní. Fanúšikovia sú po tomto výsledku sklamaní, avšak z ich reakcie bolo vidieť, že to bol zápas, v ktorom sme spravili naozaj všetko.

zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – Stoke City
Ďalší článokHerrera: Nemůžeme uvěřit tomu, že jsme nevyhráli
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.