Hodnotenie: Manchester United – Stoke City

81

Dnes na Old Trafford zavítal předposlední tým tabulky a to jmenovitě Stoke City manažera Marka Hughese. Měl to být jasný zápas ve prospěch domácího týmu, bohužel po několika neproměněných šancích a jednom nešťastném zákroku de Gey si Potters z Divadla snů odváží velmi cennou remízu 1-1.

David De Gea

David De Gea – Míč mu po střele ze střední vzdálenosti vypadl z rukou, což nakonec stálo United inkasovaný gól i vítězství. V průběhu zápasu ale neměl výraznějších problémů jak se střelami hostí, či s rozehrávkou. – 5

Antonio Valencia

Antonio Valencia – Zbytečným zákrokem si hned ze začátku zápasu připsal žlutou kartu, v útočné fázi měl kolísavý výkon, jinak hrál opět s plným nasazením a chutí do hry. – 6

Chris Smalling

Chris Smalling – Dnes nevypadal úplně nejjistěji, na konci prvního poločasu dostal pěkné jesle od Shaqiriho, místy zápasu působil lehce zmateně. Nejvíce práce měli oba naši stopeři až v první polovině druhého poločasu, kterou si ale se vzájemnou pomocí pohlídali. – 6

Eric BaillyEric Bailly – Opět jistý výkon, nezdráhal se jít do tvrdých zákroků, působil velmi energickým dojmem. – 6,5

Daley Blind
Daley Blind

Daley Blind – Rozdával přihrávky dopředu, podporoval útočné snažení a nebál se jít do kombinace, bohužel mu celý zápas ubližoval extrémně špatný Rashfordův výkon. Obranné povinnosti si plnil bez větších problémů. – 6,5

Ander Herrera

Ander Herrera – Aktivní a běhavá hra od španělského playmakera, míč posouval rychlými přihrávkami, nebál se ve více příležitostech o střelu z dálky. Dnes opět ukazoval proč si právě jej Mourinho tak vychvaluje, hra s Pogbou ve středové dvojici mu opravdu sedí. Obdržel za ostrý zákrok na Allena žlutou kartu, poté vystřídán až ke konci zápasu za Depaye. – 6

Paul Pogba 2016 hodnoteniePaul Pogba – Bohužel pro tým nedokázal proměnit hned několik slibných příležitostí, stejně jako jeho spoluhráči, kterým uměl pěkně naservírovat míč. V druhém poločase lehce ubral na aktivitě, jedna z věcí, na které by měl rozhodně více zapracovat, je defenzivní činnost, celkově bojuje s návratem do obrany i odebíráním míčů soupeřům. Rozhodně se ale u něj projevuje zlepšování zápas od zápasu, nesnaží se tak často obcházet nesmyslný počet hráčů, více posouvá po pár rychlých krocích míč. Pěkný výkon. – 6

Jesse Lingard

Jesse Lingard – Pravděpodobný pokles formy, nebyl dnes schopný se do šancí dostávat ani je proměňovat. I když se mu snaha úplně upřít nedá, rozhodně to nebyl tak aktivní výkon, jak u něj býváme zvyklí. V 67. minutě jej vystřídal Martial. – 5

Juan Mata 2016 hodnotenieJuan Mata – Až do vystřídání se nezastavil, neúnavně kombinoval, střílel na bránu, nejspíše tato pozice na hřišti bude Matovi sedět nejlépe. Hraje jednoduše, hledá spoluhráče na kolmé přihrávky, umí hru zklidnit. Možná dobře pro klub, že nebyl vybrán na reprezentační sraz, jeho pozice by se nahrazovala vskutku těžko. I když za své výkony z posledních zápasů by si místenku ve Španělském výběru naprosto zasloužil. –

Marcus Rashford

Marucs Rashford – Velmi, velmi, velmi špatný výkon. Neměl žádný vliv na naši hru, nedokázal přejít přes hráče, měl alespoň povedený centr na Pogbu, který ale zůstal neproměněn. Dnes zůstal dost pod úrovní výkonu ostatních spoluhráčů. – 4

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimovic – Pokusy o vstřelení gólu a chuť po nich mu nechyběly, ovšem k naší smůle dnes to, v čem vyniká nejvíce, bohužel neukázal. Hned z kraje zápasu nedokázal přesněji umístit míč ve vyložené šanci po Pogbově prostrčení za obranu, střelba z dálky nebyla natolik přesná, aby brankáře ohrozila. Naopak výborný v kombinaci a napadání soupeřovy obrany. V druhém poločase dostal žlutou kartu za úder loktem. – 6

Wayne Rooney 2016 hodnotenieWayne Rooney – Po jeho špatném zpracování ve vápně soupeře se Martial dostal k odraženému míči, ze kterého pramenil náš jediný gól. Nebyl příliš vidět v kombinaci, na čerstvého hráče příliš málo napadal a nebyl tak dravý, jak by se u našeho kapitána předpokládalo. – 5

Anthony Martial 2016 hodnotenieAnthony Martial – Po dvou minutách na hřišti vstřelil nádherný gól, víc už jsme snad od něj ani chtít nemohli. – 7

Memphis Depay

Memphis Depay – Přišel na posledních pár minut, snažil se hned zapojit do kombinace a vymýšlet útočné akce, neměl ale dostatek času se zápasem něco udělat. – 5

Hodnocení si pro Vás připravil redaktor pospa24.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Stoke City