22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

United by mohli těžit ze hry ze vzduchu

Zítra čeká svěřence Josého Mourinha utkání se Stoke City, tedy s týmem, který je proslavený svou tvrdou hrou a schopností vstřelit branky ze standardních situací. Jestli je ale nějaký soupeř schopný se jim vyrovnat, je to právě klub z Old Traffordu.

Síla Manchesteru United zahrozit z rohových kopů byla demonstrována především v nedávném utkání s Leicesterem City, v němž hráči v červeném dokázali po této situaci vstřelit hned tři branky. Poslední branku, která padla hlavičkou po rohovém kopu, pak zaznamenal Zlatan Ibrahimovič a stala se tak již šestou takto vstřelenou v letošní sezoně. Další dvě pak Švéd zaznamenal proti Leicesteru City (Community Shield) respektive proti Southamptonu, přičemž jednu má na svém kontě kapitán Rooney (Bournemouth).

Co stojí za touto zajímavou statistikou, pak objasnil manažer Mourinho.

Hodně práce a individuální kvality. Kreativita jednotlivců udělala v ten moment hodně, stejně jako chyba soupeře. Byla to kombinace těchto faktorů. Věděl jsem, že můžeme být z rohových kopů nebezpeční, přesto však nemůžeme očekávat, že budeme takto skórovat tři góly za zápas.

Pochopitelně máme v týmu hráče, kteří ve vápně udělají svou práci, nicméně hodně jsme pracovali na našem pohybu a svou práci také udělal Daley Blind svým zahráváním rohových kopů.

Mourinho se rovněž vyjádřil k případným střetům a potenciálním faulům, které mohou z těchto situací vyústit.

Problém může být především v různém posuzování situací. Myslím, že pan Dean takto udělil z počátku soutěže několik pokutových kopů a právě tím si kolem sebe vytvořil jakousi auru osobnosti, která je schopná velkých rozhodnutí. A to i s minimem informací, které má. Je jedním z rozhodčích, který se drží svých zásad.

Myslím, že jak my, tak také Leicester jsme si toho byli vědomi, takže ani jeden z týmů zbytečně nechytal a nedržel soupeře. Nicméně s něčím podobným se Marouanne Fellaini musí vypořádat v jednom kuse, protože obránci soupeře si to na něj dovolí (ne v případě Leicesteru). Loni na něj nebyla písknuta jediná penalta, stejně tak letos.

Důležité ale je, aby rozhodčí byli ve svých rozhodnutích jednotní. Nemůžou penaltu jeden den odpísknout a druhý den nikoliv. Například v zápase s Leicesterem bylo vše odpískáno, jak mělo, protože rozhodčí pískal jednotně.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!