01/03/2021

U18: Middlesbrough – United 1:2

Manchester United U18 dokázal v 8. kole Premier League U18 zvítězit na půdě Middlesbrough U18 2:1 a posunul se v ligové tabulce na první místo.

V základní sestavě Manchesteru United poprvé nastoupil slovenský brankář Alex Fojtíček. Do první vážnější šance utkání se dostali hostující hráči, konkrétně to byl útočník Kayne Diedrick-Roberts, s jehož střelou si však poradil brankář Hemming. O chvíli později neuspěl ani belgický záložník Indy Boonen. Do vedení se tak dostali domácí hráči. V 40. minutě zahrával přímý kop Ben Liddle, míč se o tyče odrazil k Mitchellu Currymu, který už dokázal překonat Fojtíčka v brance United – 1:0. Manchesteru United se podařilo vyrovnat o dvě minuty později. Po skvělé individuální akci se prosadil DJ Buffonge1:1. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Hned v úvodu druhého poločasu, konkrétně v 50. minutě utkání, se United dostali do vedení. Velký kus práce odvedl nizozemský záložník Tahith Chong, který připravil skvělou přihrávku pro Kayne Diedricka-Robertse, jenž už neměl problém dopravit do sítě za záda domácího brankáře – 1:2. Middlesbrough se sice snažilo o vyrovnání, ale větší střeleckou pozici si domácí hráči nevytvořili. Naopak v závěru utkání mohl pojistit vítězství United Callum Whelan, ale střílel těsně nad břevno.

Manchester United nakonec uhájil těsné vítězství a díky třem bodům z dnešního utkání se posunul v ligové tabulce na první místo. Nutno podotknout, že druhý tým v tabulce Manchester City má o dva zápasy odehráno méně.