26/02/2021

PL2: Everton – United 2:0

Manchester United U23 v 6. kole Premier League 2 nestačil na vedoucí Everton U23, kterému podlehl 2:0.

Domácí Everton byl od úvodních minut aktivnějším týmem a jako první ohrozil branku Sama Johnstone Gethin Jones, jehož nebezpečný centr málem skončil za zády hostujícího brankáře. Ten však dobře zakročil a míč vytáhl na rohový kop. Johnstone si o chvíli později poradil i se střelou Calumma Connollyho. V 19. minutě přišla velká hrubka obrany United. Regan Poole se snažil malou domů poslat míč na brankáře Johnstone, místo toho ale předložil míč napadajícímu Dominicu Calvert-Lewinovi, jenž měl snadnou pozici a otevřel skóre utkání – 1:0. V prvním poločase se už nic zajímavého nestalo, hráči United dokonce ani jednou netrefili branku domácích.

Hned v úvodu druhého poločasu se skvělým sólem blýskl Kieran Dowell, s jehož následnou střelou si poradil brankář Johnstone. V 53. minutě se ale domácí přece jenom dočkali další vstřelené branky. Dowell centroval a úplně volný senegalský útočník Oumar Niasse, letošní posila Evertonu z Lokomotivu Moskva, hlavičkou navýšil vedení Toffees – 2:0. Na druhé straně se do náznaku šance dostal záložník Josh Harrop, ale jeho střelecký pokus byl zblokován domácí obranou. Na největší šanci ke skórování si museli hráči United počkat až do 89. minuty. Po přízemním centru Joe Rileyho se u pravé tyče objevil střídající Demetri Mitchell, ale Hewelt dokázal jeho střelu vyrazit. K odraženému míči se dostal Harrop a jeho tečovaná střela skončila těsně nad břevnem domácí branky. Zápas nakonec skončil zaslouženým vítězstvím Evertonu 2:0.