Smalling: Vysoké tempo spôsobí súperom problémy

36

Chris Smalling verí, že súperi nebudú schopní hrať vyrovnanú partiu s Manchestrom United v prípade, keď the Reds budú hrať v identickom tempe, akým sa prezentovali pri víťazstve 4:1 nad Leicesterom City.

Smalling otvoril skóre proti the Foxes skvelou hlavičkou už po 22 minútach stretnutia ešte predtým, než toto skóre zveľadili Juan Mata, Marcus Rashford a Paul Pogba, ktorý pred koncom prvého polčasu zaznamenal svoj prvý gól za seniorský tím United.

Dvadsaťšesťročný obranca cíti, že vynikajúci prvý polčas je niečo, čo by malo jeho mužstvo oopakovať na pravidelnej báze.

Ak sa nám podarí začať zápas v takomto tempe, nebude veľa tímov, ktoré nám budú môcť konkurovať.

Myslím si, že keď začneme hrať takýmto štýlom, každý bude vidieť, že hráči vstúpili do tohto zápasu tou správnou nohou a budú sa hnať za výsledkom. V prvom dejstve sme mohli skórovať viac gólov a z takejto agresívnej hry môžeme iba profitovať.

Ak budeme hrať a vyhrávať stretnutia takýmto štýlom, každý hráč opäť nadobudne svoje sebavedomie a ako ste mohli vidieť, tento zápas sme ukončili už v prvom polčase a dúfajme, že toho ukážeme ešte omoho viac, pretože všetci si to naozaj užili.

Momentálne to je celé o získaní konzistencie, aby sme sa držali na vrchných priečkach tabuľky. Nechceme už žiadne ďalšie výkyvy a dúfajme, že toto bolo naše posledné zaváhanie na veľmi dlhú dobu.

Smalling prezradil, že predzápasové slová manažéra United Josého Mourinha padli na úrodnú pôdu, pretože inšpirovali hráčov k tomuto skvelému výkonu.

Boss chcel, aby sme si všetci tento zápas užili. Zdôraznil, že v hľadisku je 70 000 tisíc priaznivcov, ktorí by chceli byť v našich a ich kopačkách. Vtedy si človek uvedomí, aké máme šťastie, a preto by sme mali vybehnúť na ihrisko a užiť si to. Môžete vidieť, že každý z nás si tento zápas vychutnal a manažérove posolstvo si vzali všetci k srdcu.

Výhra nad Foxes bola kľúčová, keďže červení diabli prehrali v Premier League s Manchesterom City a Watfordom a v Európskej lige nestačili na holandský Feyenoord. Stredný obranca však verí, že the Reds sa z týchto sklamaní už pozviechali a momentálne sa sústredia nato, aby nadviazali na toto víťazstvo v ďalších dvoch domácich stretnutiach.

V posledných dňoch sa veľmi hovorilo o tom, žeby sme mali túto nepriaznivú sériu zvrátiť, pretože sme prehrali posledné tri zápasy. Mohli sme to ukázať len prostredníctvom našej hry na ihrisku a domnievam sa, že v prvom polčase sme sa prezentovali skvelým výkonom a môžeme sa odtiaľ len odraziť.

Snažíte sa nemyslieť na negatíva, ale my hráči vieme, že si dokážeme počínať oveľa lepšie, ako sme ukázali v týchto porážkách. Každý deň sme sa snažili zlepšiť a dúfam, že to všetko zúžitkujeme v ďalších dvoch veľkých zápasoch, ktoré sa odohrajú v domácom prostredí.

Pri absencii Waynea Rooneyho, ktorý začal zápas na lavičke náhradníkov, bol práve Smalling kapitánom domáceho celku a jeho zastúpca mal iba slová chvály na adresu klubového kapitána.

Je to náš kapitán, jeden z našich najdôležitejśích hráčov a nie je žiadnych pochýb o tom, že v tejto sezóne zohrá ešte veľkú rolu.

V šatni je často jeden z najhlučnejších a rovnaký bol aj dnes. Bez ohľadu na to, či je na lavičke alebo priamo na ihrisku, sa správa vždy rovanko, a to je dôvod, prečo je dôležitým hráčom pre nás a pre reprezentáciu.

Myslím si, že to je veľmi skúsený hráč, keďže odohral veľké množstvo zápasov a je len otázkou času, kedy sa vráti späť a bude opäť žiariť.

Predchádzajúci článokMata: Potrebovali sme takýto výsledok
Ďalší článokPresne toto sme potrebovali
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.