25/02/2021

U18: United – Stoke City 2:0

Manchester United U18 v 7. kole Premier League U18 porazil na domácím hřišti Stoke City U18 2:0.

Jako první se v utkání ke střele dostal Nishan Burkart, ale nemířil přesně. Stejně dopadl na druhé straně v 19. minutě utkání Vazoumana Karamoko. V 26. minutě utkání odvedl na levé straně hřiště velký kus práce Tahith Chong a hlavičkující Faustin Makela, který v této sezoně poprvé nastoupil v základní sestavě, hlavičkou překonal hostujícího brankáře – 1:0. O pět minut později mohl vyrovnat Venancio Da Silva (bývalý hráč akademie United), ale po skvělé defenzivní práci Chonga si se střelou portugalského útočníka bez větších problémů poradil domácí brankář. Ve 42. minutě United navýšili své vedení. Angel Gomes přihrával a úspěšným střelcem branky byl Nishan Burkart2:0.

Druhý poločas už se hrál v poklidnějším tempu a příliš šancí nenabídl. Přesto v 54. minutě utkání Angel Gomes střelou orazítkoval břevno branky Stoke City. Za Stoke mohl alespoň snížit Da Silva, ale s jeho střelou z voleje si poradil brankář Moutha-Sebtaoui. Závěr utkání muselo Stoke dohrávat v deseti hráčích, jelikož se zranil Rachid Balde a hostující tým neměl na lavičce náhradníků dalšího hráče, který by jej mohl vystřídat. Utkání tak nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím Manchesteru United v poměru 2:0.