Rooney odpovedá na kritiku

22

Wayne Rooney sa vyjadril ku kritike, ktorá sa začala v poslednom čase vynárať ohľadne výkonov Manchestru United.

Kapitán United priznáva, že the Reds prežili veľmi zlých osem dní. V tomto čase prehrali tri zápasy v rade a to s Manchestrom City, Feyenoordom a Watfordom. Rooney si myslí, že paľba kritiky zo strany médii sa vždy objaví po takejto negatívnej sérii.

Taký je futbal. Prehrali sme tri zápasy v rade, samozrejme, že o tom každý hovorí. Mali sme zlý týždeň, v ktorom sme trikrát prehrali, ale teraz je dôležité na to správne zareagovať a dostať sa z toho.

Wayne sa vyjadril aj ku kritike, ktorá smerovala práve na jeho osobu.

Takéto reči sa vynárali vždy, počas celej mojej kariéry. V poslednom čase je toho trochu viac, ale taký je futbal. Počúvam hlavne svojich trénerov a spoluhráčov, ľudí, ktorí sú okolo mňa. Snažím sa nepočúvať všetko to, čo hovoria ostatní, lebo veľa z toho sú nezmysly. Musím sa sústrediť a tvrdo pracovať. To som robil počas celej mojej kariéry. Tvrdo pracujem a snažím sa odovzdať vždy to najlepšie pre tím. Počas mojej kariéry som hrával na rôznych pozíciách. Myslím si, že dokážem zahrať na viacerých pozíciách, ale manažér sa jasne vyjadril, že buď budem nastupovať na hrote útoku, alebo ako číslo 10. To je pozícia, kde ma vidí nastupovať. Ako som už povedal, nielen ja, ale celý tím sa snaží a tvrdo pracuje. Mali sme zlý týždeň, ale tvrdo  pracujeme aby sme to napravili.

Rooneyho teší výhra nad Northamptonom, ktorá bola, podľa jeho slov, zaslúžená.

V stredu sme dokázali zvíťaziť a pred sebou máme tri domáce zápasy pred reprezentačnou prestávkou. Je dôležité, aby sme sa tieto zápasy pokúsili vyhrať a vrátili sezónu na správnu koľaj. Pohárové zápasy proti tímom z nižších súťaží môžu byť náročné. Musíte nastúpiť na ich ihrisku, byť sústredení a uistiť sa, že pre výhru spravíte všetko. V prvom polčase sme zápas kontrolovali, ale posledných 5 minút sme boli trochu nedbanliví a dostali sme gól z penalty. Druhý polčas sme však znovu kontrolovali a zaslúžili sme si vyhrať.

V štvrtom kole Ligového pohára sa United stretnú s mestským rivalom Manchestrom City. Po výhre nad Northamptonom 1:3 chcú the Reds uspieť aj v dalšom kole a revanšovať sa tak Manchestru City za prehru v lige.

Podľa mňa je to skvelý žreb. V lige sme s nimi prehrali a teraz budeme mať šancu na odplatu. Na Old Trafford bude skvelá atmosféra. City tu budú mať 7000 až 8000 fanúšikov, ktorí k tejto atmosfére ešte prispejú. Myslím si, že pohárový zápas proti City, a ešte na Old Trafforde, je pre nás výborný žreb.

Wayne Rooney je presvedčený, že the Reds budú tento rok bojovať o trofeje, keďže Jose Mourinho v pozadí tvrdo pracuje, aby našiel ten správny víťazný recept.

Odkedy prišiel, tak je výborný. Na tréningu sa toho veľa zmenilo. Tréningy sú naozaj dobré a je zaujímavé vidieť, ako sa takticky pripravuje na každý zápas. Celkovo náš prístup k jednotlivým zápasom je veľmi dobrý. Som si istý, že sa vrátime na víťaznú vlnu a v tejto sezóne treba s nami počítať.