Review: Northampton – Manchester United

5

Manchester United sa v treťom kole pohára EFL stretol s Northamptonom v poradí treťom vonkajšom zápase v rade. Povinné víťazstvo 3:1 zabezpečili Carrcik, Herrera a Rashford.Button - Před zápasem

V podobnej situácii Manchester United nebol už dlho. Tri prehry za sebou netešili hráčov, trénera a ani fanúšikov. O to viac bolestné bolo to, že tieto zápasy sme si prehrali sami a naša predvedená hra nedosahovala požadovanej úrovne. Zápas s Northamptonom teda mal byť odrazovým mostíkom, od ktorého sa hráči odrazia a pozdvihnú k lepším výkonom.

Ako sa očakával, Mourinho dal šancu hráčom, ktorí neodstávajú príliš veľa minút na ihrisku a pre nich to bola šanca ukázať sa. northampton

Do zápasu nemohol zasiahnuť zranený Martial, ktorý môže kvôli slabšiemu otrasu mozgu chýbať až dva týždne. Takisto Luke Shaw nebol 100% fit a spolu s Henrikom Mkhitarianom a Philom Jonesom figurujú na listine zranených hráčov. Práve pre Mkhitariana mohol byť tento zápas príležitosť ukázať svoje kvality.Button - První poločas

Hráči United od začiatku zápasu nechceli sklamať Mourinha ako tomu bolo v predchádzajúcich zápasov a od začiatku zápasu pôsobili dravo a čo je hlavné nešetrili krokom. Niektorí kvôli tomu aby si získali dôveru trénera, pretože sa im nedostalo veľa herných príležitostí alebo aby si jeho dôveru udržali. V počiatočných minútach mal Rooney veľkú šancu z malého vápna, ale opäť potvrdil, že už to nie je ten povestný zabijak spred niekoľkých rokov. Od začiatku bolo vidieť rozdiel medzi súťažami oboma mužstvami. V 17. minúte to potvrdil Michael Carrick, ku ktorému sa odrazila lopta po Rooneyho nepriamom kope z vnútra 16tky 0:1. Okamžite po góle sa prebudili aj domáci, ktorí boli dovtedy zalezení v obrane. Diabli sa akoby na pár minút prispôsobili tempu domácich a prestali ho diktovať sami. Tento stav trval len pár minút a najmä stredová trojica dostala zápas opäť pod kontrolu. V 31. minúte po krásnom nábehu a zakončení Fosu Mensaha len do brvna sa odrazená lopta dostala k Rooneymu. Ten so zakončením do prázdnej brány nemal žiadny problém, no jeho gól nebol uznaný kvôli offsidu. V 38. minúte mali obrovskú šancu na vyrovnanie domáci, no strela útočiaceho hráča len lizla brvno Romerovej brány. V 42. minúte zahrávali Northampton penaltu po Blindovom faule v 16tke, ktorému predchádzalo niekoľko neúspešných pokusov o odkopnutie lopty do bezpečia. Revell sa z bieleho bodu nemýlil a dorovnal stav stretnutia na 1:1. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo a tak hráči išli do šatní za remízového stavu.Button - Druhý poločas

Mourinho do druhého polčasu neurobil žiadne zmeny. Tie prišli v 55. minúte a na ihrisko prišli Rashford s Ibrahimovičom namiesto Depaya a Fosu Mensaha. V 59. minúte napriahol spoza 16tky Herrera, no trafil len konštrukciu Smithovej brány. Mourinho zmenil formáciu a Diabli sa čoraz viac tlačili pred bránu súpera. Čo však neprichádzalo boli strely na bránu, s čím máme dlhodobo problém. Keď už sa hráči dostanú do zakončenia, tak nie je problém dať gól. Toto potvrdil Herrera v 68. minúte. Jeho strela z prvej skončila v Smithovej sieti a poslal Devils do vedenia 1:2.  Gól pozostával z dvoch vecí, ktoré nám chýbali počas predchádzajúcich zápasov – Scheniderlinove zabojovanie o loptu a Herrerova strela spoza 16tky. V 75. minúte prišiel tretí gól po fantastickej snahe Rashforda, ktorý nevzdal a nevypustil boj o loptu s brankárom domácich na hranici 16tky a ako odmenu získal tretí gól do súperovej siete 1:3. Rashford opäť predviedol svoju dravosť a chuť po góloch. Do konca polčasu sa už iba dohrávalo a žiaden z tímov si nevypracoval vyloženú gólovú príležitosť. Zápas sa tak skončil očakávanou výhrou Manchestru United v pomere 1:3.Button - Závěr

Miestami hra pripomínala hru z minulej sezóny, kedy si loptu prihrávali 4 hráči vzadu na vlastnej polovici, ale miestami tam boli záblesky kontroly stredu ihriska a viditeľná práca stredového trojlístka. No s takým súperom ako Northampton musí byť zápas rozhodnutý o tri góly do polčasu. V zápase sa mala ukázať jasná prevaha hráčov United či už po individuálnej stránke alebo tímovej, ale miestami to vyzeralo akoby hrajú proti sebe dva rovnocenné tímy. Akonáhle však hráči United začali vyvíjať tlak na súpera a neustupovať mu, súper mal problém s rozohrávkou a často krát sa podarilo hráčom United získať loptu späť na svoje kopačky. Toto by však hráči mali robiť permanentne a nie iba občas. Zápas sa síce skončil dvoj gólovým rozdielom, ale výkon mohol byť určite lepší a gólov o veľa viac.Button - Sestavy

Northampton: Smith, Moloney, Buchanan, Diamond, Revell, Gorre (Potter 66), McCourt (Richards 73’), Hoskins, Beautyman (O’Toole 54’), Taylor.

Lavička: Cornell, Byrom, Sonupe, Nyatanga, O’Toole Richards, Potter

Manchester United: Romero, Fosu-Mensah (Rashford 55’), Smalling, Blind, Rojo, Schneiderlin (Fellaini 73’), Carrick, Memphis (Ibrahimovic 55’), Herrera, Young, Rooney.

1

Button - Náš další soupeřPo pohári opäť nasleduje najvyššia anglická liga Premier League, kde Manchester United privíta na domácom štadióne súčasných šampiónov z Leicestru. Líšky sa na Old Trafford predstavia v sobotu 24.9. v úvodnom zápase dňa o 13:30 SEČ.

Zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Northampton Town – Manchester United
Ďalší článokMediálny servis: 23.09.2016
Vyštudoval som informačný management na VUT v Brne a pracujem v IT oblasti. Futbalu sa venujem od svojich 8 rokov a aktívne ho hrám doteraz. United fandím od roku 2004. V tom čase som začal pozorne sledovať Premier League a samozrejme aj Manchester United. Moji najobľúbenejší hráči sú Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Ryan Giggs a Rio Ferdinand. Najradšej spomínam na fantastickú sezónu 2007/2008.