Hodnotenie: Northampton Town – Manchester United

50

Po troch veľmi slabých výkonoch sa futbalisti Manchestru United predstavili na ihrisku Northamptonu Town, aby odčinili nie len 3 prehry v rade, ale aby sa pobili aj o postup do ďalšieho kola EFL Cupu. Prinášame Vám teda hodnotenie výkonov jednotlivých hráčov.

Sergio Romero

Sergio Romero – Sergio v tomto zápase dostal od Mourinha prvú príležitosť ukázať sa. Úlohy sa zhostil obstojne, ak vezmeme do úvahy, že pri Davidovi sa do brány pozrie naozaj veľmi zriedkavo. Jeho výkopy nachádzali spoluhráčov, taktiež bol istý aj v hre nohou po zemi, no dokopy veľa práce nemal. Pri penalte si vybral opačný roh brány, takže chytiť ju nemohol. Mal ale 2 slabšie chvíľky – pri jednej vybehol takmer mimo pokutové územie a netrafil loptu a pri druhej mohol byť rád, že rozhodca nepískal penaltu za K.O. na súperovho útočníka. 6/10

Timothy Fosu-Mensah

Timothy Fosu-Mensah – Timothy sa predstavil na RB a úprimne – nebol to jeho najlepší zápas. Na začiatku zápasu patril do trojice Blind/Smalling a práve on, ktorí ostošesť nakopávali lopty dopredu na malého Rooneyho a Memphisa. Snažil sa hrať zodpovedne, tlačil sa aj dopredu a mal obrovskú šancu po centri Schneiderlina, no orazítkoval brvno. Postupom času ale z hry vypadol, bol pri penalte a v 2. polčase prišiel namiesto neho Marcus. Penalta ide na triko hlavne jemu. 4/10

Chris Smalling

Chris Smalling – Chris sa opäť objavil v základnej zostave a parťáka mu robil ten, s ktorým odohral prakticky celú minulú sezónu. V obrane bol klasicky výborný, pri ňom mi vždy napadne slovo „skala“. V 82. minúte odvracal center súpera po nedôraznom bránení Rooneyho, čo mu dal patrične pocítiť, keď naňho poriadne nakričal. Spoľahlivý výkon. 6.5/10

Daley Blind
Daley Blind

Daley Blind – Daley bol dnes často aj na pozícii Roja. Až taký problém to nebol, pretože stíhal svoje povinnosti plniť aj na CB, aj na LB, kde Rojo síce chýbal, no rozhodne to neviedlo k takým problémom, aké sme mali v zápase s Feyenoordom. Zavinil ale penaltu, no on bol až ten posledný článok. Pred ním ešte chyboval Fosu-Mensah, nedôrazný Schneiderlin, „krátka“ hlavička Roja, a to všetko vyústilo vo faul. Aj napriek tomu ale nepodal zlý výkon. 5/10

Marcos Rojo
Marcos Rojo

Marcos Rojo – V tomto zápase opäť dostal dôveru a je nutné povedať, že hral lepšie než proti Feyenoordu (aj keď, horšie ako vtedy to byť určite nemohlo). Opäť hral vysoko, bol prakticky krídelníkom, objavil sa viackrát vo finálnej fáze, no strieľané centre mu nešli. Možno by stačilo, keby občas zodvihol hlavu a pozeral sa, kam a komu prihráva. Tiež mal ale prsty v penalte 4.5/10

Michael Carrick

Michael Carrick – V tomto zápase dostal od Mourinha šancu aj Michael a chopil sa jej perfektne. Nie len že sa mu podarilo dať gól, no nehral iba na istotu, do strán, neponúkal prihrávky na 2-3 metre, ale snažil sa o prihrávky dopredu, o kolmice, ukázal svoj prehľad…. Hral kvalitne v defenzíve (ako sme u neho zvyknutí), ale aj v útoku. Jemu typický pokoj na lopte ukázal aj dnes. Pre mňa jeden z MOTM. 7.5/10

Morgan Schneiderlin

Morgan Schneiderlin – Pri Morganovi som si počas zápasu urobil asi najviac poznámok. Takmer všetky ho chválili. V defenzíve predvádzal výbornú robotu, čistil priestor pred dvojkou Smalling – Blind a niekoľkokrát ponúkol aj prihrávku dopredu. Samozrejme, nevyhol sa svojim typickým „ničneriešiacim“ prihrávkam do strán, no center, ktorý posadil na hlavu Fosu-Mensaha, bol dokonalý. Je ale škoda, že podobný výkon nedokáže väčšina hráčov predviesť počas celého zápasu. Aj on bol ale namočený v penalte. 6/10

Ashley Young

Ashley Young – V zápase si často menil pozíciu s Memphisom, ale aj s Rooneym. Z pravej strany bol o čosi nebezpečnejší, motal súperovým obrancom hlavy, no z centrov väčšie nebezpečenstvo nevzniklo. Snažil sa tiež o kombinácie na zopár dotykov s Depayom. Bol niekoľkokrát tvrdo faulovaný, na čo ale rozhodca nijak nereagoval. Z celkového hľadiska ale jeho výkonu chýbalo niečo naviac, čo by mal ukázať každý hráč Manchestru United. 4.5/10

Ander Herrera

Ander Herrera – Opäť dostal šancu v základnej zostave a opäť nesklamal. Možno pred zápasom figuroval ako AM, no v zápase sa skôr objavoval v trojčlennej zálohe, 4-3-3. S Carrickom a Schneiderlinom sa výborne dopĺňali, hlavne v 2. polčase, ktorý bol omnoho kvalitnejší ako ten prvý, na ktorý sa miestami nedalo pozerať. Bol aktívny aj smerom dopredu, trafil tyč a taktiež strelil víťazný gól. Spoločne s Carrickom MOTM. 7.5/10

Memphis Depay

Memphis Depay – Som veľmi rád, že dostal šancu v základnej zostave a myslím si, že sa nemá za čo hanbiť. Opäť sa snažil hrať rýchlejšie a loptu zbytočne nevoziť. Samozrejme, má rád loptu na kopačke a nevyhol sa občasným súbojom 1vs1, no jeho kombinácie s Youngom neboli na zahodenie. Ak posiela loptu z prvej a nesnaží sa vymýšľať niečo, čo netreba, zrýchľuje hru a vtedy je veľmi platný. Napádal súpera oveľa zodpovednejšie, než väčšina jeho spoluhráčov. Po faule naňho na začiatku 2. polčasu sme mali dohrávať zápas v početnej prevahe – nestalo sa. Na moje veľké rozčarovanie bol v 55. minúte vystriedaný. 6/10

Wayne Rooney 2016 hodnotenieWayne Rooney (C) – Zo začiatku zápasu, kým ešte vládal, poctivo napádal súpera, snažil sa behať a spolu s Depayom znepríjemňovali súperovi hru na vlastnej polovici. Klasicky sa už ale nevyhol úplne zbytočným stratám lôpt, niekedy až takým, že to vyzeralo skôr na okresný prebor a nie anglický ligový pohár. Zaklincoval to „spracovaním/zakopnutím“ lopty za bránkovú čiaru a nasimulovaným pádom, za ktorý súper ešte vyfasoval aj žltú kartu. Ak sa na jeho výkon pozrie futbalový fanúšik nezaujato, určite nerozumie, ako je možné, že niekto taký robí kapitána v Manchestri United. Rooney je zúfalo za zenitom a myslím, že je čas, aby dostali šancu iní. 4/10

Striedajúci hráči

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimović – Som toho názoru, že dnes hrať nemusel. Chápem, stav bol 1:1 a potrebovali sme dať gól, no Zlatan do tohto zápasu nepriniesol skoro nič. Posledných 10 minút doslova odchodil. Neukázal zápal pre hru, vymenil si zopár prihrávok, a to bolo všetko. Určite by som bol radšej, ak by odohral celých 90 minút Memphis. 3/10

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Asi viacerí z nás nenachádzajú na tohto chlapca slová. Je to klenot, ktorý si musíme chrániť ako oko v hlave. Ak raz budeme za niečo van Gaalovi vďační, určite to bude Marcus Rashford. Okamžite po príchode na ihrisko sa prezentoval šprintom popri lajne, napádal, ako každý zápas, a to, čo predviedol pri góle, bolo neuveriteľné. Pripomenulo mi to Naniho gól v Community Shield proti City, keď o loptu tým istým spôsobom obral Kompanyho. Marcus, proste a jednoducho, patrí do základnej zostavy. 7/10

Marouane Fellaini 2016 hodnotenieMarouane Fellaini – Prišiel na ihrisko namiesto Morgana. Postavil sa vedľa Carricka a predviedol to, na čo sme si túto sezónu už zvykli – predviedol klasický spoľahlivý defenzívny výkon, odoberal lopty (bez faulov), vyhral niekoľko hlavičiek a pomohol k pokojnému dohraniu zápasu. 5/10

Tímový výkon

Po konci prvého polčasu som si hovoril, že toto bude ešte horšie hodnotenie (známkovanie) ako pri zápase s Feyenoordom. Ak by sa v druhom polčase United neprebrali, všetci (okrem Carricka) by dostali o 3 body menej. Prvý polčas bol skutočne žalostný – pomalý, bez nápadu, presne ako pred rokom, keď sme tu mnohí trpeli van Gaala. Je neprípustné, aby sme sledovali týždeň čo týždeň takýto futbalový „nevkus“. Druhý polčas ale ukázal, že to tak byť nemusí. Hlavne Herrera a Schneiderlin ukázali v druhej 45 minútovke, že ten futbal môže vyzerať aj inak. Videli sme tiež, že Rashford patrí do základu a pri zranení Martiala by určite hrať mal. Rozhodne zle nezahral ani Memphis, no on v lige šancu dostávať asi nebude, čo je, podľa mňa, na škodu. Už najbližšie sa stretneme s majstrovským Leicestom a bude zaujímavé sledovať, či dokážeme nadviazať na tento pohárový, aj keď vydredý úspech, alebo budeme pokračovať v nevýraznom futbale, ktorý teší všetkých hejterov po celom svete. 5/10

Tento článok si pre vás pripravil redaktor MySch017.

Hodnotenie fanúšikov:

Predchádzajúci článokHerrera reaguje na gól proti Northamptonu Town
Ďalší článokReview: Northampton – Manchester United
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.