25/02/2021

PL2: United – Derby County 3:2

Manchester United U23 v 5. kole Premier League 2 porazil na domácím hřišti Derby County U23 3:2.

Do utkání, které se hrálo na Old Trafford, vstoupili aktivněji domácí hráči a v 7. minutě utkání musel brankář Henrich Ravas zasahovat proti střele obránce Joe Rileyho. United se dostali do vedení v 17. minutě utkání. Na centr Joshe Harropa z levé strany si naskočil Scott McTominay a hlavičkou i s pomocí břevna překonal hostujícího brankáře – 1:0. Na druhé straně po centru Kellana Gordona hlavičkoval nad Charles Vernam. O chvíli později přihrával Riley a McTominay byl blízko vstřelení druhé branky, ale v těžké pozici trefil pouze tyč branky Derby. Následně to byl opět McTominay, který se dostal ke střele, tentokrát však po přihrávce Ethana Hamiltona přestřelil. V 35. minutě to ale byli hosté, kterým se podařilo vyrovnat. Po rohovém kopu a následném centru Jakobsena se hlavičkou prosadil Vernam – 1:1. První poločas tak skončil nerozhodným výsledkem.

První vážnější šanci druhého poločasu si vytvořil hostující Vernam, jenž hlavičkoval těsně vedle pravé tyče branky Kierana O’Hary. V 67. minutě střídající Matthew Olosunde uvolnil Joshe Harropa, kterého v pokutovém území fauloval Alex Cover a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil střelou k levé tyči sám Harrop – 2:1. Derby se ale okamžitě snažilo o vyrovnání. Gordon ale pálil nad a střela Covera byla zblokována. Hostující hráči se přeci jenom dočkali vyrovnání a to v 74. minutě utkání. Na dlouhý centr střídajícího Alefe Santose si naskočil skvěle hrající Vernam a vstřelil již druhou branku v utkání – 2:2. Manchesteru United se ale přeci jenom podařilo strhnout vítězství na svojí stranu. V 85. minutě Olosunde v pokutovém území přihrávkou našel McTominaye, který střelou z otočky rozhodl o vítězství svého týmu – 3:2.