Review: Watford – Manchester United

46

V 5. kole Premier League hráči Manchestru United vycestovali do Watfordu, aby získali ďalšie body na ceste za titulom. To sa Diablom žiaľ nepodarilo a po nepresvedčivom výkone si domov neodnášajú ani bod. Manchester United podľahol Watfordu v pomere 3:1.Button - Před zápasem

Hráči Manchestru United neboli dobre naladení po dvoch prehrách z posledných dvoch zápasov. Najskôr domáca prehra v derby so City určite nepridala na morálke a potom štvrtková prehra v Holandsku s Feynoordom v Európskej Lige len potvrdila, že Diabli nie sú v 100%nej pohode. Ani hra sa nepodobala tej z prvých kôl, čo bolo znamením, že niečo nie je v poriadku. Tretia prehra a ďalšia strata bodov by bola pre United katastrofálna.

Button - První poločas

Už v druhej minúte sa dostal do prvej príležitosti Smalling po priamom kope Rooneyho a tým naznačil smer, akým chceli hráči United hrať a odčiniť tým predchádzajúce prehry. Diabli v úvode hrali prevažne na súperovej polovici a ihneď po strate lopty sa ju snažili získať späť. No a pár minút mohlo byť všetko inak najskôr po štandartke domácich a potom po nedorozumení Smallinga s De Geom. Deeneyho delili iba centimetre od toho, aby loptu doklepol do prázdnej De Geovej brány a v druhom prípade Ighalo netrafil prázdnu bránu. Bol to varovný signál pre Mourinhových zverencov, že podobných chýb sa nemôžu dopustiť. Domáci však hrýzli ďalej a naša španielska opora v bráne sa blysla skvelým zákrokom proti Deeneyho hlavičke. V 21. minúte sa k slovu dostali opäť hráči United. Po peknej Rashfordovej akcii z pravej strany sa do zakončenia ľavou nohou dostal náš najlepší strelec Ibrahimovič. V 31. minúte napriahol Pogba asi v 20 metrov. Jeho strela trafila brvno domácej brány a tí iba so šťastím neinkasovali. V 34. minúte sa potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“ a Capoue strelou z vnútra 16tky otvoril skóre zápasu 1:0. Gólu však predchádzal jasný faul na Martiala, ktorý po zákroku ostal ležať otrasený na zemi. Martial bol nakoniec vystriedaný Youngom. V poslednej minúte polčasu sa ešte Rashford dostal k strele z hranice 16tky, ale tá bola nepresná a tak sa prvý polčas skončil výsledkom 1:0.Button - Druhý poločas

Druhý polčas začal zo strany United podobne ako ten prvý. Hráči hýrili aktivitou, zabojovali jeden za druhého, behali a ponúkali sa pre prihrávku. No podobne ako v prvom polčase, postupom času táto aktivita opadala. Diabli boli v útoku bezzubí a nevedeli si vypracovať gólovú šancu. V 62. minúte to prišiel zmeniť Juan Mata, ktorý nahradil Antonia Valenciu a v rovnakej minúte sa Rashfordovi podarilo dorovnať stav stretnutia na 1:1. Gólu predchádzala pekná narážačka medzi mladučkým Rashfordom a Ibrahimovičom. Švéd poslal loptu do malého vápna, kde boli pripravení Rooney s Rashfordom, no ani jeden z nich sa k lopte nedostal. Lopta zasiahla domáceho hráča do ruky a tu sa ukázal rozdiel medzi dravým Rashfordom a kedysi dravým Rooneym, ktorý už niekoľko sezón po sebe iba rozhadzuje rukami namiesto toho, aby hral. Rashford okamžite sledoval loptu a zakončil ju do Gomesovej siete. Tento gól Devils opäť nakopol a spustil obliehanie domácej brány. V tejto činnosti bol prínos Matu značný, pretože Mata je ten typ hráča, ktorý vie loptu podržať a niečo v okolí 16tky vymyslieť. Tlak United sa stupňoval, z čoho pramenilo viac štandartných situácii z okolia 16tky domácich, no žiadna sa neskončila loptou v sieti. V 79. minúte mal ďalšiu obrovskú šancu švédsky kanonier, no jeho hlavičke z vnútra pokutového územia chýbali gólové parametre. V 83. minúte po veľmi laxnom bránení hráčov United prišiel druhý gól domácich 2:1. Akcia bola na vlas rovnaká ako pri prvom góle. Domácim, ktorí celý zápas bránili zodpovedne a organizovane stačilo len vydržať pár minút, počas ktorých sa hráči United dopustili neskutočne veľa zbytočných faulov a chýb. Tá najvážnejšia chyba nastala v poslednej minúte stretnutia. Rozhodca odpískal pokutový kop pre domácich a to bol posledný klinec do rakvy pre United. Kapitán Deeney sa nemýlil a uzavrel skóre zápasu na 3:1.Button - Závěr

Manchester United predviedol nepresvedčivý výkon a Mourinhovi pribudli vrásky na čele. Najmä v prvom polčase sme nekontrolovali stred poľa. Hráči Watfrodu boli bojovnejší, tvrdší a dravší najmä v obrannej fáze a keď k tomu pripočítame bezzubosť ofenzívy Diablov vznikne z toho 0 striel do priestoru brány v prvom polčase. Na také niečo sme boli zvyknutí minulú sezónu, ale v tejto je to nemysliteľné. Ďalej sme sa dopustili veľmi veľa zbytočných nepresností, chýb a najmä faulov. Rozdiel bolo tiež vidno v bránení oboch mužstiev. Zatiaľ čo Watford bránil s väčším počtom hráčov veľmi tesne, obrana United bola miestami laxná a nechávala útočiacim hráčom veľa priestoru.  Celý tímový výkon United bol jedným veľkým sklamaním a ak chce mužstvo ako Manchester United vyhrať ligu, takéto zápasy musí zvládnuť s prehľadom.Button - Sestavy

Watford: Gomes; Cathcart, Prodl, Britos; Janmaat, Pereyra, Behrami, Capoue (Zuniga 82), Holebas; Deeney, Ighalo (Success 90).

Lavička: Pantilimon, Kenedy, Watson, Amrabat, Guedioura, Zuniga, Success.

Manchester United: De Gea; Valencia (Mata 61), Smalling, Bailly, Shaw (Memphis 85); Pogba, Fellaini; Rashford, Rooney, Martial (Young 38); Ibrahimovic.

Lavička: Romero, Blind, Carrick, Herrera, Mata, Memphis, Young.Button - Statistika