25/02/2021

U18: Manchester City – United 2:0

Manchester United U18 v 6. kole Premier League U18 nestačil na městského rivala ze City, kterému podlehl 2:0.

Do první šance utkání se dostal domácí Manchester City, konkrétně to byl útočník Phil Foden, který ve čtvrté minutě utkání pálil vysoko nad. Na druhé straně byla střela George Tannera zblokována obranou domácích. V 16. minutě fauloval hostující RoShaun Williams Jadona Sancha a za svůj prohřešek viděl od rozhodčího žlutou kartu. Domácí City byli za svou snahu z úvodu utkání odměněni vstřelenou brankou a to když se v 23. minutě po přihrávce Jadona Sancha prosadil Luke Bolton – 1:0. United měli největší šanci na skórování těsně před koncem prvního poločasu a to když střelu Tahitha Chonga skvěle vyrazil brankář Arijanet Muric.

V druhém poločase se United marně snažili o vyrovnání a jejich šance se rapidně snížili v 75. minutě, když byl po faulu na Joe Hardyho vyloučen belgický brankář Ilias Moutha-Sebtaoui. Do branky United tak musel Max Johnstone. O chvíli později ale kapituloval i on a to když se střelecky prosadil Phil Foden – 2:0. V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a mladíci United si tak připsali první porážku pod vedením trenéra Kierana McKenny.