Hodnocení: Watford – Manchester United

70

Přinášíme vám hodnocení hráčů po prohraném ligovém zápase na hřišti Watfordu.

David-de-Gea-hodnocení-150x150De Gea – Při inkasovaných brankách mu nelze co vytknout. V prvním poločase tam měl jedno nedorozumění se Smallingem, ze kterého jsme nedostali branku jen díky špatnému zakončení Ighala. O chvíli později nás podržel při zakončení už zmiňovaného útočníka domácích, když reflexivně vyrážel jeho hlavičku. Na penaltu si sáhl, ale razance byla velká a tak ani této poslední inkasované brance nedokázal zabránit. 6/10

Antonio Valencia

Valencia – Dnes podal slabší výkon. Ighalo mu dělal velké problémy, za které si ale svým naivním bráněním mohl sám Antonio. Při každé situaci, kdy šel míč na jeho stranu, byl domácí útočník u míče dříve, v klidu si jej mohl zpracovat a až pak k němu Antonio přistupoval. Jednou se taky nechal ve vápně od Ighala přeskočit a jen díky zákroku naší opory v bráně jsme neinkasovali. Možná byl v prvním poločase směrem dopředu aktivnější než jeho kolega na druhé straně hřiště, ale k ničemu to stejně nevedlo. Byl vystřídán v 62. minutě. 3,5/10

Eric Bailly

Bailly, Smalling – Opět jsem výkon obou stoperů shrnul do jednoho obsáhlejšího komentáře. Smalling, tak jako je jeho zvykem, nic nevymýšlel a hrál jednoduše. Nepouštěl se do nějaké rozehrávky, která mu stejně moc nejde. Měl tam jedno velké nedorozumění s De Geou, které už jsem zmínil u hodnocení našeho brankáře. Jednou zakončoval hlavou po rohovém kopu úplně mimo domácí bránu. Bailly, pravý opak Chrise, se rozehry nebojí a jinak tomu nebylo ani

Chris Smalling

dnes. Někdy to ale s míčem až moc přeháněl a zbytečně o něj přišel. Navíc to bylo v části zápasu, kdy jsme prohrávali, a každá ztráta míče ,,bolela‘‘. Oba pak mají své podíly ve dvou inkasovaných brankách. Chris měl před druhou vstřelenou brankou domácích špatné postavení a místo toho, aby se během této situace zorientoval a vystoupil proti nabíhajícímu Zunigovi, běžel podél lajny malého vápna blíže do prostoru k levé tyči (kam ovšem žádný hráč domácích nenabíhal) a nechal tak prostor před De Geou, tak jako na úplném začátku této akce domácích, otevřený. Bailly zase chyboval při situaci před penaltou, kdy nejprve netrefil ve skluzu míč a následný souboj ve vápně se Successem prohrál. Nebyli to nejvážnější chyby při těchto inkasovaných brankách, ale svůj podíl na nich taky mají. 4/10

Luke Shaw

Shaw – Luke dnes patřil mezi tři naše nejlepší hráče. V prvním poločase byl směrem dopředu méně aktivnější než Valencia a měl tam i nějakou tu špatnou přihrávku. Ve druhé půli se ve všem zlepšil a celkově bych jeho výkon označil za lepší průměr. Dal bych mu o půl bodu více, ale proto, že při druhé inkasované brance jen čekal a nešel do hráče, půl bodu dolů. Střídal v 85. minutě zápasu. 4,5/10

Marouane Fellaini 2016 hodnotenieFellaini – Ze začátku to vypadalo, že naváže na své výkony v minulých zápasech. Měl tam nějaké to odebrání míče a vyhraný souboj, ale i pár drobných zaváhání a celkově bych jeho výkon v první půli označil za průměrný. Svůj podíl má na první inkasované brance, kdy se měl jako defenzivní záložník lépe zorientovat a vystoupit na vápno proti Capoueho střele. Druhý poločas už byla z jeho strany jedna velká tragédie. Nestíhal, ztrácel míče, fauloval, dostal žlutou kartu, měl špatné postavení při druhé inkasované brance, kdy mezi ním a Pogbou selhala komunikace a vše vyvrcholilo penaltovým zákrokem. Jediné pozitivum je jeho centr na Ibru v druhém poločase. 2/10

Paul Pogba 2016 hodnoteniePogba – Paul navázal na svůj výkon proti City. V první půli neviditelný, vyjma střely do břevna Gomesovi brány. V druhé půli se trochu zlepšil, ale ani tak to nestačilo. Měl, tak jako Fellaini, velký podíl na druhé inkasované brance kvůli svému špatnému postavení a špatné komunikaci se svým kolegou ze středu zálohy. Dostal zbytečnou žlutou kartu a celkově je jeho výkon opět zklamáním. 3,5/10

Anthony Martial 2016 hodnotenieMartial – Další nevýrazný nebo spíše slabý výkon tohoto mladého francouzského reprezentanta. Dnes navíc schytal pár tvrdých úderů a ve 35. minutě musel být kvůli zranění vystřídán. Právě jeho poslední kontakt s míčem, neboli zákrok Britose, který Antonyho definitivně vyřadil ze hry, neposoudil rozhodčí jako faul a nakonec jsme z této akce domácích dostali první branku. 3,5/10

Wayne Rooney 2016 hodnotenieRooney ( C ) – Faktor ,,Rooney‘‘, na jehož absenci mnozí upozorňovali po posledním zápase v Holandsku, dnes nezafungoval. Wayne byl dnes na balonu často, hrál opět velmi hluboko, ale ani jeho přihrávky, ani zahrávání standardek (kromě jedné Smallingově hlavičce mimo bránu), k ničemu nevedlo. V druhém poločase byl jeden z adeptů na střídání. Velmi mne pak ,,pobavila‘‘ situace, kdy při brance Rashforda, místo aby zareagoval a cpal se před bránu dorážet míč, zvedal ruce a reklamoval u sudího ruku domácího hráče. 3,5/10

Marcus Rashford

Rashford – Celý zápas byl naším nejaktivnější hráčem a i když mu taky všechno nevyšlo, nakonec si zaslouží označení MOTM. V prvním poločase poslal do vápna dvě nebezpečné přihrávky. Jedna našla Ibru, který zakončoval do boční sítě. Na tu druhou pak nabíhající Ibra s Martialem těsně nedosáhli. Kromě toho je třeba zmínit, že v ostatních situacích, kdy se mohl prosadit, ať už individuálně nebo finální přihrávkou, si neporadil dobře a míč ztratil. Těžko ale čekat, že se tak mladému hráči podaří každá jeho akce. Ve druhé půli pokračoval ve své aktivitě. Jednou pěkně narazil Ibrovi, který míč centrem vrátil do vápna a po odrazu jednoho z obránců se míč dostal zpátky k Marcusovi. Ten ukázal své pohotové zakončení a vyrovnal na 1:1. 6,5/10

Zlatan Ibrahimovič

Ibrahimovic – V první půli měl dvě šance. Nejdříve začal akci na půlce hřište a ješte se stihl přesunout před bránu, kde Rashfordův centr uklidil jen do boční sítě. Při druhé jeho akci mu namazal domácí hráč a Zlatan sám běžel na Gomese. Prodl jej ovšem stihl doběhnout a následnou střelu zablokovat. Ve druhém poločase zařídil naši jedinou branku v zápase, když převzal míč, zakombinoval s Rashfordem a poslal centr do vápna, který nakonec, i za přispění jednoho z obránců Watfordu, uklidil Marcus do sítě. Ještě za stavu 1:1 se prosadil ve vzdušném souboji ve vápně a těžko říct, jak by zápas skončil, když by svou hlavičku tlačil více ke vzdálenější tyči. Celkově tedy vytvořil jeden gól, ale další dvě, tři velké šance zahodil a proto nejde jeho výkon označit ani za dobrý. 3,5/10

Ashley Young

Young – Přišel na hřiště místo Martiala ve 38. minutě zápasu. V první půli dal o sobě vědět jedním centrem do náruče Gomese. To je všechno co v těch svých necelých deseti minutách prvního poločasu na hřišti stihl. V druhé půli se po střídání Valencii přesunul na pravou stranu obrany. Snahu a bojovnost mu upřít nelze, ale žádný vliv na utkání neměl a jeho výkon nijak nevybočoval z podprůměru, který většina hráčů předvedla. 3,5/10

Juan Mata 2016 hodnotenieMata – Přišel na hřiště v 62. minutě zápasu místo Valencii a tak jako Young, na utkání nějaký velký vliv neměl. Kopal standardky z pravé strany, ale byli příliš krátké a nic z nich nebylo. Pokoušel se o kombinaci, ale ani z jeho nápadů nic nevzešlo. Snažil se dostoupit Zunigu při druhé inkasované brance, ale nestihl to. 3,5/10

Memphis Depay

Depay – Přišel na hřiště v 85. minutě místo Shawa. Určitě dostal pokyny, aby zkusil se zápasem něco udělat. Stihl ale jen dostat žlutou kartu za protesty a to bylo tak vše. Měl přijít dříve. Nehodnocen.

Týmový výkon: Zklamání. Jinak to ani říct nejde. První branka sice neměla platit, ale i tak bylo dost času se zvednout a něco se zápasem udělat. Což se sice nakonec stalo, vyrovnali jsme. Nakonec jsme ale prohráli a dostali celkem tři branky. Pozitiva se těžko hledají. Převládají negativa. Obrana nefunguje, střed zálohy propadá, komunikace mezi oběma liniemi asi žádná. Druhá branka toho důkazem. Rozdíl na křídlech nám dělá osmnáctiletý klučina, ale ani jemu se vše nepovede. Kdybychom aspoň proměnili ty své šance, ale ani Zlatanovi, na kterého v útoku spoléháme, to tam nepadá a to už je vážně hodně špatné. A i když nám v posledních dvou zápasech dost uškodil rozhodčí, tak to naše slabé výkony neomlouvá. 3,5/10

Hodnocení si pro Vás připravil redaktor Jujinek77.

Hodnotenie fanúšikov:

Predchádzajúci článokPohľadom diabla: Prínos, či úpadok klubovej legendy
Ďalší článokMourinho reaguje na prehru vo Watforde
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).