Pogba by měl zapomenout na přestupovou částku, říká Mourinho

3

Jose Mourinho nabádá Pogbu, aby ignoroval rekordní přestupovou částku a ukázal své kvality.

United zaplatili rekordní sumu £89m za francouzského reprezentanta, který opustil Old Trafford před čtyřmi lety, kdy se upsal Juventusu. Po porážkách s Manchester City a Feyenoordu Rotterdam byl 23 letý záložník kritizován, ovšem boss United v něm má naprostou důvěru a je přesvědčen, že se Pogba vrátí zpět do své formy.

K mladému záložníkovi a přestupové částce se pak vyjádřil manažer Mourinho takto:

Otázka nejdražšího hráče na světě je vždy otevřena, dokud někdo další rekord neprolomí.  Když vezmeme v úvahu vztah mezi částkou, kterou zaplatíte za přestup a klubové příjmy, pak suma, kterou klub za Pogbu zaplatil, není tak velká v porovnání s ostatními kluby, které zaplatili za hráče 20, 30 nebo 40 milionů liber. Z tohoto pohledu je to mnohem víc a já jen chci, aby na to Paul zapomněl a hrál pouze svůj fotbal.

Finále EURA, žádná předsezónní příprava, dovolená, návrat – je normální, že první týden má velmi dobrý vliv na první utkání. Stejně tak jako je normální, že po prvním zápase přijde menší pokles, ale já mu plně důvěřuji, jelikož vím jakým hráčem je.

Vím, že je skvělý chlapec s velkými ambicemi, takže jeho forma vzroste přirozeně. Tým se zlepší, Paul se zlepší, žádný problém.

Manchester United míří do Watfordu s cílem vyhnout se třetí porážce v řadě, která by způsobila ztrátu již 6 bodů na Guardilovo City a to po pouhých pěti zápasech Premier League.

Na otázku, zda je zápas s Watfordem doposud největším, vzhledem k událostem z uplynulého týdne, Jose odpověděl:

Watford? Myslím, že Man United to musí ukazovat každý zápas, v každé soutěži. Jsme obrovský klub, naši fanoušci svou vášní dávají hráčům pocit, že každý zápas je důležitý. Takže si nemyslím, že musíme prohrát, aby hráči začali ze sebe vydávat všechno. V neděli se pokusíme vyhrát jako obvykle.

Vždy jsem cítil, že má práce je být extra zdrojem motivace, ale motivovat se musí především hráči. Jestliže hráč ve věku Paula potřebuje …skvělý život, peníze, dělat co chce, nemyslím, že potřebuje extra zdroj motivace. Motivace náleží hráčům a v to já věřím. Věřím, že se v neděli pokusí vyhrát zápas a vydat ze sebe absolutně všechno.

zdroj: skysports.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokShaw vyzývá k lepšímu startu proti Watfordu
Ďalší článokU18: Manchester City – United 2:0
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!