Smalling: Nie je čas sa zaoberať prehrou

1. Chris Smalling priznáva, že po štvrtkovej prehre v prvom kole Európskej ligy na pôde Feyenoordu musia the Reds odpovedať v nedeľňajšom zápase s Watfordom.

Smalling nastúpil na svoj prvý zápas v tejto sezóne v základnej zostave. Nahradil na pozícii stredného obrancu Daleyho Blinda a bola to jedna z ôsmich zmien, ktoré spravil José Mourinho v základnej zostave oproti zápasu s Manchestrom City. Smalling si pri absencii Wayna Rooneyho navliekol kapitánsku pásku.

Myslím si, že do zápasu sme nastúpili plní sebavedomia a mysleli sme si, že tento zápas môžeme vyhrať. Chceli sme si zabezpečiť dobrý štart v skupine, ale, bohužiaľ, nedokázali sme dosiahnuť naše zvyčajné štandardy. Feyenoord si nevytvoril veľa šancí, ale bohužiaľ ani my sme nespravili dosť pre to, aby sme vyhrali. Myslím, že v druhom polčase sme boli neodbytní, ale takto musíme hrať celý zápas.

V Európskej lige odohrajú United najbližšie dva zápasy doma. Prvý zápas proti Zorya Luhansk a potom nastúpia proti Fenerbahce Istanbul, ktorý v prvom zápase Európskej ligy remizoval na ukrajinskej pôde 1:1. Smalling verí, že aj napriek prehre môžu stále vyhrať skupinu A.

Vďaka prehre v prvom zápase budeme nasledujúci zápas trochu pod tlakom. Ale máme ešte päť zápasov na to, aby sme si zabezpečili prvé miesto v skupine. V druhom polčase sme sa vyrovnali intenzívnej hre Feyenoordu, ale takto musíme hrať skôr, aby sme mali priestor na výhru.

United pocestujú v nedeľu na Vicarage Road, kde o 13. hodine nastúpia proti Watfordu, ktorý vedie Walter Mazzarri. Smalling v tomto nabitom programe vidí šancu znova sa dostať na víťaznú vlnu.

Nemáme čas sa príliš zaoberať prehrou, lebo máme len niekoľko dní na regeneráciu. V nedeľu sa musíme vzchopiť a bodovať. Musíme ukázať charakter, lebo prehrať tri zápasy v rade je neakceptovateľné.

Tento článok si pre vás pripravil redaktor VVee.

Mourinho: Na Anfieldě budeme bojovat o vítězství