02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho brání své hráče

Jose Mourinho uznal, že nedělní utkání ve Watfordu nebude jednoduché po dvou prohrách v řadě, ale zároveň má stále víru ve své hráče, které popisuje jako „skvělé kluky“.

Ďáblové byli poraženi minulý týden na Old Trafford v derby s Manchesterem City a hned následovalo zklamání v podobě prohry s Feyenordem v Evropské lize.

Tyto výsledky zpomalily progres United z úvodu sezóny, ale Mourinho nevěří, že by měly na hráče jakýkoli efekt. Na tiskové konferenci v Rotterdamu také ocenil, jak jsou jeho svěřenci odhodlaní tvrdě pracovat v tak těžkých podmínkách.

Když vítězíte, hráči jsou šťastní a plní sebevědomí. Když prohrajete, hráči smutní. To je u fotbalistů přirozené. Já jsem zde, abych jim pomohl z jejich negativní nálady po dvou prohraných utkáních, v nichž jsme sice nehráli dobře po celých 90 minut, ale také jsme si zasloužili lepší výsledek.

Nemyslím, že bude snadné odrazit se k lepším výsledkům, ale následující zápas je něco nového, je to dalších 90 minut, s nimiž nemají předchozí zápasy nic společného. Samozřejmě ve chvíli, kdy prohrajete, nejsou nálada a pocity to samé. Jsme ale zkušení lidé a hráči jsou skvělí kluci. Vím, že chtějí vyhrát, že chtějí pracovat a přesně to musíme udělat.

Mourinho protočil sestavu a poslal proti Rotterdamu 8 hráčů, kteří ještě prakticky nehráli a zároveň pošetřil Antonia Valenciu, Luka Shawa a Waynea Rooneyho, kteří do Nizozemska neodcestovali a zůstali v Manchesteru. Boss už naznačil, že se všichni vrátí do sestavy a také zavrhl názory holandských reportérů, kteří naznačovali, že polední utkání v neděli by mohlo být pro jeho tým problémem.

Všichni hráči tu ani nejsou. Někteří nehráli 90 minut, takže nehrozí nashromáždění únavy. Vím, že další utkání hrajeme v neděli v poledne, ale jsme profesionálové. Nebudeme se vymlouvat, že jsme museli hrát ve čtvrtek. Hráči musí být fit a také budou. Zároveň musí být psychicky připraveni znovu hrát.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!