Hodnotenie: Feyenoord – Manchester United

73

Hráči Manchestru United sa v 1. kole Európskej ligy predstavili na pôde Feyenoordu Rotterdam. Po nemastnom-neslanom výkone United tento zápas nakoniec prehrali 0:1 a z Holandska odchádzajú naprázdno. Prinášame Vám hodnotenie jednotlivých hráčov.

David De Gea

David de Gea – V tomto zápase by sme sa zaobišli aj bez brankára. Hráči domácich ho nepreverili ani jedinou nebezpečnou strelou, ktorá by (gól nepočítajúc) výrazne Davida ohrozila. Nebyť našich hráčov, ktorí ho z času na čas potešili prihrávkou, ani by sme ho na ihrisku neregistrovali. Gólu zabrániť prakticky nemohol. Dokopy teda nie je čo hodnotiť. 5/10

Matteo Darmian

Matteo Darmian – Matteo dnes dostal šancu na pravej strane obrany a pripísal si teda prvé minúty v tejto sezóne. Mnohí boli zvedaví, ako sa s touto šancou popasuje a asi zostali sklamaní. Darmian výkonnostne zostal presne tam, kde ho van Gaal nechal, keď odchádzal – čo sa týka hry dozadu, tam mu nie je veľmi čo vytýkať, no u Mattea je problémom podpora ofenzívy. Svetlou výnimkou bola jeho prihrávka na Martiala, ktorý ale šancu nepremenil. Jemu typické prihrávky na istotu dozadu, či do strán bolo možné vidieť aj v tomto zápase. 3.5/10

Eric Bailly
Eric Bailly

Eric Bailly – Eric v obrane predviedol solídny výkon. Spolu so Smallingom mu to sedelo, dopĺňali sa a my môžeme len dúfať, že zranenie z 13. minúty nebude vážne. Zápas aj napriek tomu dohral. Pri góle chýbal v strede ihriska, no preto, že stíhal na ľavej strane asistujúceho Jørgensena. Tam mal byť Rojo, ktorý bol ale mimo, a to nie len pri góle.  5/10

Chris Smalling

Chris Smalling – Chris  dostane o pol boda viac. Prečo? Pretože veľkú časť zápasu odmakal naľavo, kde musel plátať dieru po Rojovi, ktorý sa s obranou veľmi nezaoberal. Pri góle Chris taktiež nebol tam, kde by normálne byť mal, no tomu predchádzalo niekoľko chýb a nedôraz v strede ihriska. Vinu mu ale nepripisujem. Celkovo si v zápase poradil s väčšinou „úloh“, ktoré mal a po inkasovanom góle sa dokonca presunul na hrot, kde mal sklepávať lopty pre Ibrahimovića/Pogbu/Memphisa. Takže, sľúbený pol bodík naviac. 5.5/10

Marcos Rojo
Marcos Rojo

Marcos Rojo – Hráč, ktorý v lete odmietol opustiť Old Trafford a rozhodol sa zabojovať o svoje miesto v zostave. Ak oň ale plánuje bojovať takto, asi sa mal skôr pobaliť a odísť. Rojo predviedol veľmi podpriemerný výkon. Hral na LB? LW? LM? Jedno ale viem – ani na jednej z týchto pozícií by za tento výkon nedostal odo mňa viac ako 1.5 boda. Gól ide jasne na jeho triko – nebol tam, kde má LB byť, namiesto neho zaskakoval Bailly a v strede obrany jeden hráč chýbal. Rojo absolútne nestíhal. Je fajn, že sa snažil podporiť útok, ale jeho prvoradou úlohou je defenzíva. Nešlo mu to ani dopredu, ani dozadu. Najhorší hráč na ihrisku. 1.5/10

Morgan Schneiderlin

Morgan Schneiderlin – Aj on dostal šancu nazbierať prvé minúty v tejto sezóne. V defenzíve bol kvalitný a taktiež niekoľkokrát (2x) hasil ľavú stranu namiesto Roja. U Morgana mi ale vadia jeho nič neriešiace prihrávky do strán, dozadu, či na najbližšie stojaceho hráča, akoby sa bál s loptou niečo vymyslieť. Dávam mu ale za vinu gól, pretože s Vilhenom sa mal jednoznačne vrátiť. Morgan ale potrebuje viac minút, aby ukázal, prečo sme ho vlastne kupovali. 3.5/10

Ander Herrera

Ander Herrera – Ander bol pre mňa, po prvom polčase, jasným adeptom na MOTM. Na DM hral výborne, bol dôrazný v súbojoch, mal perfektnú 91% úspešnosť prihrávok a na rozdiel od Schneiderlina sa snažil lopty posúvať aj dopredu. Nie vždy mu to ale vyšlo, no aj tak bol jedným z najlepších hráčov 1. polčasu. V druhom polčase sa ale Ander vytratil, nedostával sa tak do hry ako v prvých 45tich minútach a celkovo ma dobrý dojem z jeho hry opustil. Spolu s Morganom im to dokopy veľmi nešlo a stred našej zálohy rozhodne nefungoval tak, ako by sme si to priali. Aj tak si ale myslím, že Herrera patril k tomu lepšiemu, čo sme mali možnosť vidieť. 5/10

Juan Mata
Juan Mata

Juan Mata – Juan nastúpil na pravom krídle, no s Pogbom si to menili. Sem-tam si zbehol na AM (ako sme u Matu zvyknutí), klasicky sa tlačil na stred, no nešlo mu to. Na môj vkus je Mata veľmi statický, pomalý, občas s loptou zbytočne dlho uvažuje a jeho „rýchlejšie uvažujúci“ spoluhráči (Pogba) to potom nemajú ľahké (spôsobené je to ale aj slabou podporou). Objavil sa v „šanci“ na záver prvého polčasu po hlavičke Rashforda, no nemal najmenšiu šancu loptu doklepnúť do brány. Za svoj výkon bol zaslúžene v 63. min vystriedaný. 3/10

Paul Pogba
Paul Pogba

Paul Pogba – Paul bol na ihrisku asi najsnaživejší z našich hráčov. Bol všade, no zároveň nikde. Aby som to vysvetlil – Paul má rád loptu a rád s ňou vymýšľa, no na to, aby mu to išlo, potrebuje ešte aspoň jedného podobne snaživého hráča, ako je on. Dnes to mal byť Mata, no na Pogbovi bolo vidieť, ako je frustrovaný z Juanovej statickej hry. Paul si nemal s kým naraziť, nemal si s kým loptu rýchlo prihrať, a preto to ťahal väčšinou sám. Bol často v obkľúčení dvoch-troch protihráčov. Snažil sa o streľbu aj z väčších vzdialeností. Udivuje ma ale jeho fyzický fond – odmakal 90 minút a obhospodáril najväčšiu plochu ihriska. 5/10

Anthony Martial 2016Anthony Martial – Anthony je z formy. Je mi celkom záhadou, prečo dnes nastúpil od začiatku. Viacerí sme čakali v základnej zostave Memphisa a Martiala na lavičke. Každopádne ani v Holandsku to nebol Martialov zápas. Snahu mu nemožno uprieť – ťahal loptu po ľavej strane, no vo finálnej fáze ju vždy stratil. Mal našu najväčšiu šancu a kto vie, ako by to vyzeralo, keby ju premenil. Taktiež bol striedaný v 63. min. práve za Memphisa. 3.5/10

Marcus Rashford

Marcus Rashford – Jose Mourinho už pred zápasom avizoval, že sa Marcus objaví v základe, čo sa aj potvrdilo. Ako jediný (!!!) hráč United v prvom polčase napádal súpera na jeho polovici. Neskôr frustrovane nabádal svojich spoluhráčov k tomu istému, no výraznej podpory sa mu nedostalo. Na konci prvého polčasu sa dostal k hlavičke, ktorá šla ale mimo. Podal aktívny výkon, ktorému ale chýbala výraznejšia podpora zvyšku tímu. Bol vystriedaný v 63. minúte. 4/10

Striedajúci hráči

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimović – Okamihom príchodu tohto top útočníka sme začali hrať aktívnejšie smerom dopredu, prichádzali centre, niekoľko zakončení, no gól z toho nepadol. Jeho príchodom trochu ožil aj Pogba, no na výsledku sa to pozitívne nepodpísalo. 3.5/10

Memphis Depay

Memphis Depay – Hráč, ktorý mal hrať v základe, sa objavil na ihrisku cca na pol hodinu. Okrem jedného fakt zlého centra sa prezentoval dobrým futbalom. Oceňujem, že sa zbytočne netlačil do troch-štyroch protihráčov, kde zakaždým príde o loptu, ale snažil sa hrať na čo najmenej dotykov. Prišiel namiesto Martiala na LW, no hral aj zo stredu. Pripísal si tiež jednu strelu, no tá nemala šancu brankára ohroziť. Výrazne teda zápas neovplyvnil. 3.5/10

Ashley Young

Ashley Young – Prišiel namiesto Matu, no to radšej chodiť ani nemusel. Jeho prínos bol minimálny. Okrem niekoľkých zblokovaných centrov nepredviedol vôbec nič. 2/10

Tímový výkon

Mourinho urobil oproti zápasu s Manchestrom City hneď 8 zmien, ktoré sa na výkone podpísali. Na druhej strane si ale musíme uvedomiť, že toto nie je dedinská súťaž, aby sme sa vyhovárali na zohranosť, či na to, že hráči zo širšieho kádra nemajú zápasovú prax. Myslím si, že práve hráč, ktorý sedí a čaká na svoju príležitosť, musí v zápase, v ktorom šancu dostane, nechať na ihrisku 120%, aby manažéra presvedčil, že má na to, aby hral pravidelne. Tu sme ale mohli vidieť presný opak – hráči sa hľadali a občas to vyzeralo, ako by sa videli na ihrisku prvýkrát (chaos v strede poľa pri góle). Možno ide „len“ o Európsku ligu, no je tu istý štandard, ktorý si my, fanúšikovia, zaslúžime. Darmian, Rojo, či Young opäť raz presvedčili svojich neprajníkov o tom, že v Manchestri United nie je miesto pre priemer. Verím a dúfam, že v nedeľu uvidíme iný Manchester United. 4/10

Toto hodnotenie si pre vás pripravil redaktor MySch017.

Predchádzajúci článokMourinho brání své hráče
Ďalší článokSmalling: Nie je čas sa zaoberať prehrou
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.