15/05/2021

PL International Cup: United – Villarreal 1:0

Manchester United U23 vstoupil do Premier League International Cupu vítězstvím nad silným Villarrealem U23 1:0 díky brance Joshe Harropa z prvního poločasu.

Výkop zápasu musel být kvůli silné bouřce odložen o jednu hodinu. Úvod utkání vyšel mnohem lépe španělskému týmu a hráči hostujícího celku byli dvakrát blízko vstřelení branky. Portugalský obránce Edgar Ie nejprve ve druhé minutě utkání střílel vedle a Jose Carlos Lazo o chvíli později promarnil obrovskou příležitost. Domácí United se osmělili až v 17. minutě, nicméně střela Joshe Harropa nebyla přesná. Následně pálil z voleje nad obránce Sadiq El Fitouri. Manchester United se přeci jenom dostal do vedení a to když v 34. minutě debutující záložník Ethan Hamilton vybojoval míč ve středu hřiště, poté krásnou přihrávkou uvolnil Joshe Harropa, který levačkou otevřel skóre utkání – 1:0. Villarreal se v závěru prvního poločasu snažil o vyrovnání, ale obrana United fungovala bezchybně a se střelou Daniela Raba z přímého kopu si bez větších problémů poradil brankář Sam Johnstone.

Do druhého poločasu nastoupil Matthew Olosunde, který nahradil nevýrazného Devonte Redmonda. Ve 49. minutě musel hostující brankář Femenias zasahovat proti dalekonosné střele obránce Axela Tuanzebeho. Villarreal se dostával do útočných akcí jen sporadicky, většina těchto útoků končila u skvěle hrajících obránců United Axela Tuanzebeho a Regana Poole. V 75. minutě střílel z velké dálky nad Raba, zatímco o minutu později se dostal do velké střelecké příležitosti Gonzalez, který sice Johnstona překonal, ale míč zastavila tyč domácí branky. V 86. minutě po přímém kopu Charlieho Scotta hlavičkoval nebezpečně Scott McTominay, jehož pokus byl zblokován na rohový kop. V 89. minutě Hamilton odvedl velký kus práce, předložil míč pro Joe Rileyho, ale ani on nemířil přesně. Poslední šanci na vyrovnání měl v nastaveném čase Fernandez, nicméně jeho hlavička nebyla přesná.

Manchester United si tak připsal na své konto velmi cenné vítězství. V dresu domácích předvedli výborný výkon záložník Ethan Hamilton a obránci Axel Tuanzebe a Regan Poole.