United oznamuje rekordní příjmy za rok 2016

5

Manchester United oznámil rekordní tržby za rok 2016. Klub z červené části Manchesteru vydělal více než 515 milionů liber a stal se tak prvním klubem z Velké Británie, který za jeden fiskální rok získal takto vysokou finanční částku.

Celkové příjmy United představují 515,3 milionů liber, což je mnohem více než v roce 2015, kdy se pohybovaly okolo 395 milionů liber a především klub z OldTrafford vykazuje rekordní zisk téměř 70 milionů liber. Klubové příjmy byly posíleny rekordním dvanáctým vítězstvím klubu v nejstarší klubové soutěži světa poháru FA. Dále do klubové pokladny přitekly finance z prodeje vysílacích práv PremierLeague a z uvaření čtrnácti nových sponzorských smluv.

 Výkonný místopředseda Ed Woodward poznamenal:

Náš rekordní fiskální rok 2016 odráží finanční sílu klubu, který směřuje k dosažení dalších rekordních tržeb v roce 2017, dokonce i bez účasti v Lize Mistrů. Tyto velké finanční prostředky nám umožnily investovat do našeho kádru, trenérského týmu i vybavení a pomůžou klubu bojovat o nejvyšší příčkyi v nadcházejících letech.

Manchester United zaplatil náhradu ve výši 8,4 milionů liber Luisi van Gaalovi a členům jeho realizačního týmu, jako kompenzaci za odvolání na konci loňské sezony. Holandský trenér byl propuštěn v květnu, protože se mu nepodařilo dovést klub do Ligy Mistrů. Nepomohlo ani vítězství klubu v FACupu. Zkušený trenér si za dva roky nedokázal získat přízeň fanoušků, kteří mu vyčítali defenzivní a takticky svázanou hru. Na druhou stranu se klubu zvýšil dluh, který 30. června činil 260,9 milionů liber, což je nárůst o 5,7 milionů liber proti loňskému roku. Zvýšení dluhu je způsobeno pohybem kurzů dolaru a libry. I když jsou United prvním anglickým klubem, který překonal hranici 500 milionů liber, stále jsou pozadu za španělskou Barcelonou, která v červenci oznámila rekordní tržby 570 milionů liber.

zdroj: skysport.com

Tento príspevok pre Vás spracoval nový český redaktor: Kempes9

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPred nami je ešte dlhá cesta
Ďalší článokRashford nastoupí v základu proti Feyenordu
Marky
Mám 29 rokov a pracujem ako športový žurnalista. United registrujem od roku 1998 a medzi mojich najobľúbenejších hráčov patrí zlatá generácia z Class of 92 na ktorej som od detstva ešte ako mladý - amatérsky futbalista vyrastal. Ďalej to bol Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Nemanja Vidič, či Patrice Evra. Mojím veľkým vzorom v mnohých veciach a životných skúsenostiach je legendárny manažér Sir Alex Ferguson. United obdivujem kvôli bohatej histórii, slávnym legendám a klubovým tradíciam. Fanúšikovskej činnosti spojenej s vedením fanstránky, organizáciou zrazov a výjazdov na futbal do Anglicka sa venujem približne od roku 2007, pričom od roku 2010 prevádzkujem vlastný projekt Devilpage.cz & Devilpage.sk, ktorý chcem neustále posúvať na vyšší level. Mojou najväčšou výzvou je spájať komunitu českých a slovenských fanúšikov Manchesteru United a podporiť tak základňu fanúšikov slávneho klubu z Old Trafford.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!