United oznamuje rekordní příjmy za rok 2016

5

Manchester United oznámil rekordní tržby za rok 2016. Klub z červené části Manchesteru vydělal více než 515 milionů liber a stal se tak prvním klubem z Velké Británie, který za jeden fiskální rok získal takto vysokou finanční částku.

Celkové příjmy United představují 515,3 milionů liber, což je mnohem více než v roce 2015, kdy se pohybovaly okolo 395 milionů liber a především klub z OldTrafford vykazuje rekordní zisk téměř 70 milionů liber. Klubové příjmy byly posíleny rekordním dvanáctým vítězstvím klubu v nejstarší klubové soutěži světa poháru FA. Dále do klubové pokladny přitekly finance z prodeje vysílacích práv PremierLeague a z uvaření čtrnácti nových sponzorských smluv.

 Výkonný místopředseda Ed Woodward poznamenal:

Náš rekordní fiskální rok 2016 odráží finanční sílu klubu, který směřuje k dosažení dalších rekordních tržeb v roce 2017, dokonce i bez účasti v Lize Mistrů. Tyto velké finanční prostředky nám umožnily investovat do našeho kádru, trenérského týmu i vybavení a pomůžou klubu bojovat o nejvyšší příčkyi v nadcházejících letech.

Manchester United zaplatil náhradu ve výši 8,4 milionů liber Luisi van Gaalovi a členům jeho realizačního týmu, jako kompenzaci za odvolání na konci loňské sezony. Holandský trenér byl propuštěn v květnu, protože se mu nepodařilo dovést klub do Ligy Mistrů. Nepomohlo ani vítězství klubu v FACupu. Zkušený trenér si za dva roky nedokázal získat přízeň fanoušků, kteří mu vyčítali defenzivní a takticky svázanou hru. Na druhou stranu se klubu zvýšil dluh, který 30. června činil 260,9 milionů liber, což je nárůst o 5,7 milionů liber proti loňskému roku. Zvýšení dluhu je způsobeno pohybem kurzů dolaru a libry. I když jsou United prvním anglickým klubem, který překonal hranici 500 milionů liber, stále jsou pozadu za španělskou Barcelonou, která v červenci oznámila rekordní tržby 570 milionů liber.

zdroj: skysport.com

Tento príspevok pre Vás spracoval nový český redaktor: Kempes9ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPred nami je ešte dlhá cesta
Ďalší článokRashford nastoupí v základu proti Feyenordu
Marky
United registrujem od roku 1998 a medzi mojich najobľúbenejších hráčov patrí zlatá generácia z Class of 92 na čele s legendárnym Sirom Alexom Fergusonom, na ktorej som od detstva ešte ako mladý futbalista vyrastal. Ďalej to bol Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Nemanja Vidič, či Patrice Evra. United obdivujem kvôli histórii, legendám a tradíciám. Fanúšikovskej činnosti spojenej s vedením fanstránky, organizáciou zrazov a výjazdov na futbal do Anglicka sa venujem približne od roku 2007. Mojou najväčšou výzvou je spájať komunitu českých a slovenských fanúšikov Manchestru United.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!