16/05/2021

U18: United – West Bromwich 5:3

Manchester United U18 v 5. kole U18 Premier League porazil na domácím hřišti v divokém zápase West Bromwich Albion U18 5:3.

Do vedení se dostali hráči hostujícího celku a to když v 9. minutě utkání po levé straně hřiště pronikl Taylor Morrison, jenž předložil přihrávku volnému Evanu Piercovi a ten už měl snadnou práci – 0:1. Mladíkům Manchesteru United se podařilo vyrovnat o dvě minuty později – Indy Boonen po přihrávce DJ Buffonge překonal hostujícího brankáře střelou k levé tyči – 1:1. V 23. minutě už domácí vedli. Na centr Tahitha Chonga z pravé strany si naskočil Angel Gomes a hlavičkou překonal Bradleyho House v brance West Bromwiche – 2:1. O tři minuty později už United vedli o dvě branky. Angel Gomes tentokrát přihrával a úspěšným střelcem byl George Tanner – 3:1.

V 53. minutě se hostujícímu celku podařilo snížit a to když domácího brankáře překonal Rayhaan Tulloch – 3:2. O devět minut později bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu Doolea se hlavičkou prosadil Rekeem Harper – 3:3. Manchester United si ale přeci jenom vzal vedení zpět na svojí stranu a to v 78. minutě, když míč vybojoval Indy Boonen a úspěšným střelcem se stal Tahith Chong – 4:3. Konečnou podobu výsledku dal v 89. minutě střídající Aidan Barlow, který proměnil pokutový kop po faulu brankáře House na svoji osobu – 5:3.

Manchester United tak nakonec porazil West Bromwich Albion 5:3 a díky třetí výhře v řadě se posunul v tabulce U18 Premier League North na druhé místo. Za zmínku stojí i fakt, že za poslední tři ligové zápasy mladíci United nastříleli celkem 15 branek!

11. Boonen, 23. Gomes, 26. Tanner, 78. Chong, 89. Barlow (pen) – 9. Pierce, 53. Tulloch, 62. Harper