09/03/2021

PL2: Manchester City – United 1:1

Manchester United U23 ve 4. kole Premier League 2 remizoval s městským rivalem ze City na jeho hřišti 1:1.

V zápase, který se hrál na Etihad Stadium, se do první velké šance dostali domácí hráči. V 7. minutě utkání Poole odvrátil míč pouze ke Kongolovi, který sám před brankářem O’Harou přestřelil. City pokračovali ve své aktivitě a o pár minut později nebezpečně střílel Nmecha, jehož střelu na rohový kop zblokoval obránce Tuanzebe. Nicméně byli to hráči Manchesteru United, kteří otevřeli skóre utkání. V 25. minutě se dostal ke střele Matty Willock a překonal brankáře O’Briena – 0:1. Stejný hráč se dostal ke střele i o pár minut později, tentokrát však jeho střela postrádala razanci i přesnost. Ve 40. minutě zahrávali domácí City přímý kop, ale z následného závaru se jim nepodařilo dopravit míč do sítě. První poločas tak skončil jednobrankovým vedením Manchesteru United.

První šanci druhého poločasu si vytvořili opět domácí hráči, konkrétně Dilsorun, ale nemířil přesně. V 54. minutě zahrával přímý kop Diaz, branku United však neohrozil. V 59. minutě byli United blízko vstřelení branky, střelu Demetri Mitchella ale brankář O’Brien skvělým zákrokem vyrazil a střela dorážejícího Harropa byla zblokována. City se podařilo vyrovnat v 63. minutě, když se krásnou střelou prosadil Brahim Diaz – 1:1. V 70. minutě se dostal na hřiště DJ Buffonge, pro kterého to bylo první utkání v týmu United U23. V 72. minutě byli United blízko vstřelení branky, po dobrém průniku Willocka se dostal ke střele Harrop, ale domácí brankář s ní nakonec neměl moc starostí. Dilrosun o pár minut později otestoval pozornost O’Hary v brance United, zatímco střela McTominaye postrádala přesnost. V závěru utkání se Manchester City pokoušel strhnout vedení na svou stranu, ale obrana United odolala. A když se v nastaveném čase objevil sám před brankářem Diaz, vytáhl O’Hara skvělý zákrok a zachránil svému týmu remízu. Zápas tak nakonec skončil remízou 1:1.