Gary Neville k zápasu so City

32

Gary Neville hovorí, že nepokojný derby zápas o Manchester mal presne taký priebeh, aký očakával. Manchester City si odniesol víťazstvo 1-2.

Víťazstvo pre Manchester City zabezpečili gólmi Kevin De Bruyne a Kelechi Iheanacho, čím si pod novým manažérom Pepom Guardiolom zatiaľ držia v lige 100% bodový zisk.

Jednalo sa o prvý stret manažérov Josého Mourinha a Guardiolu v Premier League. Bývalý kapitán United Gary Neville pripúšťa, že podvedome očakával opatrný prístup, ktorý vyústi do nemilosrdnej bitky od jednej šestnástky k druhej.

Pre mňa bol predzápasový frmol pred týmto zápasom snáď najväčší, aký som zažil. Ja by som ho bral len ako ďalší ligový – hoci v minulých rokoch sa o titule veľakrát rozhodovalo iba medzi týmito dvoma tímami.

Takýchto zápasov je v sezóne iba štyri alebo päť a predchádzal mu obrovský humbuk. Podvedome som premýšľal, či k tomu manažéri pristúpia s myšlienkou ‘Zvládnime tento zápas bez škôd’.

Viacerí predpovedali remízu, no dopadlo to tak, ako som očakával. Bol to pre nezaujatých presne taký zápas, aký by chceli vidieť – hralo sa od jedného konca ihriska k druhému, vymieňali sa údery za údery, obaja manažéri museli striedať a stiahnuť sa. Bolo to nádherné predstavenie.

Hostia mali do zápasu aj bez Sergia Aguera lepší a pôsobivejší vstup. Neville opísal prvý polčas zo strany City ako „výnimočný“ a pripúšťa, že hráči modrých dresoch jeho bývalý tím rozobrali.

Man City boli prvých 40 minút výnimoční, fantastickí. Myslím si, že rozobrali Man United. Počas komentovania zápasu som použil výraz autorita. Ak ste špičkový tím, ktorý cestuje na pôdu svojho najväčšieho rivala na zápas s najväčším humbukom okolo a kompletne v takomto zápase dominujete, potom sa dá hovoriť o výstavbe veľmi dobrého tímu.

Pep Guardiola sem priviedol svoj tím a zodpovedal výsledkom mnohé otázky. Nielenže dokážu dominovať tak ako jeho predošlé kluby, no v druhom polčase odolávali aj tlaku a nakopávaným dlhým loptám.

Minulá sezóna bola prvou od roku 1992, v ktorej oba manchesterské kluby skončili mimo prvú trojku tabuľky. Hoci Gary Neville hovorí, že je príliš skoro predpovedať, ktoré kluby sa budú biť o ligový titul v máji budúceho roka, trvá na tom, že obidva manchesterské tímy skončia v prvej trojke.

Oba tímy skončia v tejto sezóne v prvej trojke, o tom niet pochýb. Keď sa prepnem do nastavenia s manchesterskou hlavou na krku a vypnem nastavenie červenej hlavy na krku, potom musím povedať, že to bol fantastický zápas pre celú krajinu a pre celý svet.

Pred zápasom sme diskutovali koľko ľudí ho bude sledovať. Z tohto zápasu sa nedal strhnúť zrak. Z tohto zápasu sa neodchádza 10 minút pred koncom.

Čo sa sezóny týka, je priskoro hodnotiť. Pre Pepa Guardiolu a pre City je to veľký deň. Prísť sem a vyhrať proti tímu Josého Mourinha je náročné. Ten veľa domácich zápasov neprehráva a je to veľký moment.

José Mourinho bude po zápase ako po údere, možno trochu poškodený; je to chlap s veľkou pýchou, no jeho tím bude odpovedať. Je stále veľmi skoro a výsledok tohto zápasu nám nehovorí nič o tom, kto získa ligový titul alebo kto má k nemu najbližšie.

Výsledok znamená prinajlepšom to, že City majú týždeň právo sa chvastať a tiež to, že v Manchesteri sa teraz nebudem objavovať tak často, ako keby United vyhrali.

Zdroj: skysports.com

Predchádzajúci článokAnder Herrera: S fanúšikmi po prehre súcitim
Ďalší článokZlatan: Rashfordov čas ešte len príde