Review: Manchester United – Manchester City

50

V dnešnom dlho očakávanom zápase sa na Old Trafford predstavili naši mestský rivali Citizens pod vedením Pepa Guardiolu. Hosťom sa najmä vďaka lepšiemu výkonu v prvom polčase podarilo zvíťaziť a po výsledku 1-2 zostávajú na čele tabuľky.

Button - Před zápasem

Oba tímy si počas leta prešli nielen trénerskou, ale aj hernou zmenou spojenou s obrovským posilnením kádrov. Do zápasu vstupovali rivali so zatiaľ stopercentným bodovým ziskom a očakával sa výborný futbal. José sa rozhodol do zostavy zaradiť dvojicu hráčov, ktorých štart bol otázny a to Lingarda s Mkhitaryanom, ktorí zaujali miesta na kraji zálohy. Zvyšok zostavy sa prakticky nezmenil.

Button - První poločas

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí zatlačili United na vlastnú polovicu a posielali do šestnástky mnoho centrov, ktoré sa našťastie končili neúspechom, o čo sa najviac pričinili Bailly a Shaw. Následne prišla po rýchlom brejku aj šanca pre United, ale Pogba svoju strelu namieril nad Bravovu bránu. Domáci boli smerom dopredu nevýrazní z dôvodu zbytočných strát v strede poľa, ktorých sa dopúšťali Jesse s Henrikhom a loptu tak držali takmer neustále hráči City. Už v 15. minúte prišiel prvý gól z kopačiek hostí, keď Bailly vypustil súboj s Iheanachom a po jeho sklepnutí prišlo zlyhanie Blinda, ktorého De Bruyne školácky obišiel a Holanďan sa už ani nepokúsil zastaviť jeho nábeh na bezmocného De Geu: 0-1. Obraz hry sa v nadchádzajúcich minútach nezmenil a prišiel ďalší trest. Po zmätku v pokutovom území sa lopta dostala ku De Bruynemu, tomu znova Blind nenarobil žiadne starosti a po jeho strele, ktorá trafila len tyč dorážal do prázdnej brány Iheanacho, ktorý sa ofsajdu vyhol vďaka zlému postaveniu koho iného ako Blinda: 0-2. Diablom sa napokon podarilo znížiť v závere polčasu po štandardke, ktorú skvelou prácou získal Valencia, vypadla lopta Bravovi rovno k Ibrahimovićovi a ten pohotovo zavesil: 1-2. Už o pár sekúnd sa vďaka bojovnosti Lingarda mohol znovu presadiť Ibra, no akoby si neuvedomil koľko má času a jeho strela z prvej tak bola príliš slabá.

Button - Druhý poločas

Pred začiatkom druhého polčasu sa Mourinho rozhodol vystriedať oboch krajných záložníkov a na ihrisko tak prišiel Rashford a Herrera, zatiaľ čo Rooney zaujal miesto na kraji zálohy. Najmä Marcusov vplyv bol citeľný hneď od začiatku a robil výrazné problémy obrane City a po jeho z jeho brejkov sa do sľubnej šance dostal Zlatan, ale vybojoval len roh. Druhý polčas začali Josého zverenci oveľa lepšie a Pepovi hráči začínali byť nervózni na lopte, z čoho rezultovalo zaváhanie Brava, ktorý po skvelom napádaní od Herreru fauloval Rooneyho v šestnástke, no Clattenburg ani čiarový rozhodca jasný faul nepostrehli. Do šance sa o pár minút prebojoval Rashford, ale jeho strelu tečoval Ibra stojaci v ofsajde a gól tak neplatil. Potom prišli šance z rohov pre City, ale De Gea skvelými zákrokmi podržal svoj tím. United sa nevzdávali a po ďalšom útoku Otamendi rukou zablokoval center, no ani tentokrát si to rozhodcovia nevšimli. Do brejku sa následne dostal De Bruyne a strelu namieril len do tyčky Davidovej brány. Mourinho sa rozhodol poslať na ihrisko aj Martiala, ktorý vystriedal Shawa a vrhol tak všetko do útoku. Po ďalšom neúspešnom útoku sa Rooney rozhodol vrátiť Bravovi požičané a tvrdo a zaslúžene ho skosil, za čo uvidel žltú kartu. Diablom sa v závere zápasu aj napriek obrovskému tlaku a niekoľkým strelám nepodarilo vyrovnať a zápas sa tak skončil prehrou 1-2.

Button - Závěr

Diabli doplatili na zlý vstup do zápasu a obrovské individuálne chyby z prvého polčasu. Nutno však podotknúť, že rozhodca svojím výkonom United výrazne uškodil. Medzi najlepších hráčov na ihrisku patril jednoznačne Shaw, ktorý si svoje defenzívne povinnosti plnil skvele, no dobrý zápas odohrali aj Valencia s Fellainim, či Rashford, ktorý zápas dosť oživil. V pozápasovom rozhovore zobral vinu na seba aj samotný Mourinho:

Musíte byť ostražití a niektorí naši hráči hrali pod svoju úroveň a doplatil na to celý tím. Je to moja chyba, pretože som manažér a zostava bola mojou voľbou.

Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Blind, Shaw (Martial 81), Fellaini, Pogba, Mkhitaryan (Herrera 46), Rooney, Lingard (Rashford 46), Ibrahimovic.

Nestriedaní hráči: Romero, Smalling, Mata, Schneiderlin.
Žlté karty: Bailly, Ibrahimovic, Fellaini, Rooney.

Manchester City: Bravo, Sagna, Otamendi, Stones, Kolarov, Fernandinho, De Bruyne, (Zabaleta 90), Silva, Sterling (Sane 60), Nolito, Iheanacho (Fernando 53).

Nestriedaní hráči: Caballero, Clichy, Garcia, Navas.

Button - Náš další soupeř

V ďalšom zápase sa Diabli vydajú do Holandska, kde odohrajú prvý zápas skupinovej fázy Európskej Ligy proti Feyenoordu. Zápas sa bude hrať 15.09.2016 o 19:00 SEČ.

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – Manchester City
Ďalší článokAnder Herrera: S fanúšikmi po prehre súcitim