Hodnotenie: Manchester United – Manchester City

102

Přinášíme Vám hodnocení hráčů v zápase proti Manchesteru City.

David De Gea

De Gea – Při standardních situacích v druhé půli podržel a jednou mu pomohla tyč. Za obdržené branky nemohl. Klasický výkon naší opory v bráně a jediný hráč co si zaslouží větší známku jak číslo šest. Pro mě MOTM, za to jak nás v druhé půli za stavu 1:2 podržel a uchoval naději do zbytku zápasu. 6,5/10

Antonio Valencia

Valencia – Jeden z těch lepších hráčů. V první půli byl během bránění mimo svou pozici, což ale nebyla jeho chyba a myslím, že si s protihráči poradil dobře. Spolupráce s Mickym ale nefungovala tak jako s Matou. V druhé půli se už častěji dostával dopředu, dobře spolupracoval s Rooneym, a když trochu přivřu oko, dalo by se říct, že jsme mohli po jeho centru kopat penaltu. Určitě může podat lepší výkon, ale dnes byla spousta hráčů výkonem za ním. 5/10

Eric Bailly
Eric Bailly
Daley Blind
Daley Blind

Bailly, Blind – Hodnocení obou stoperů shrnu do jednoho obsáhlejšího komentáře. V obou inkasovaných brankách mají svůj podíl. Při první brance se Bailly trestuhodně vykašlal jít do souboje s Ihenachem. Ten míč prodloužil přesně do běhu KVB a výsledek už známe. Blind v této situaci možná mohl vystoupit proti míči a jít do souboje s KVB. Na druhou stranu si myslím, že tohle řešení mohlo být dost riskantní, protože Bruyne měl k míči blíže a při případném faulu by se dalo mluvit i o červené kartě. Pořád by ale bylo lepší, zkusit nějak reagovat, než zůstat stát a dívat se na Bruyneho jak zakončuje. Kromě těchto chyb obou stoperů byl v těsné blízkosti Bruyneho i Pogba, který se při hlavičce Ihenachia nepochopitelně zastavil a nechal Bruyneho samotného. Kdyby s ním pokračoval, mohl ho při jeho zakončení trochu rozhodit. Díky nedůrazu a laxnosti těchto hráčů jsme z takové jednoduché situace dostali branku. Podíl viny v tom mají oba stopeři podle mě stejný, ale největší chybu vidím ve špatném bránění, respektive nebránění, Ihenachia.

Druhá branka jde také na vrub obou středních obránců, ale Blind v ní má o něco větší podíl viny. Nejdříve špatně vystoupil proti Sterlingovi a potom se zapomněl za obrannou linií. Bailly, tak jako při první brance, ukázal nedůraz a laxnost, kdy míč neuklidil pryč z vápna a ten se pak odrazil k Bruynemu. Eric pak v první půli ještě dostal žlutou kartu a udělal těsně před vápnem nebezpečnou standardní situaci po faulu na Bruyneho.

V druhé půli se oba naši stopeři zlepšili, nicméně jejich výkony v prvním poločase byli hrozné a celkově rozdíl v jejich výkonech nevidím. Ani důvod k vyšší známce. 2,5/10

Luke Shaw
Luke Shaw

Shaw – Dnes se tak moc nedostával do ofenzivy jako jindy. Spolupráce s Lingardem neexistovala. On má ale hlavně na starosti bránit a v tom chybu neudělal. Jeden z těch lepších hráčů a podobný, i když o něco méně ofenzivní výkon, jako Valencia. 5/10

Marouane Fellaini

Fellaini – Fellův výkon bych označil, ve srovnání s ostatními hráči, za průměrný. V první půli získal několik míčů po vyhraných soubojích, ale taky párkrát zaváhal a reagoval pozdě. V průběhu druhého poločasu se přesunul na hrot a měl za úkol podpořit Zlatana a vyhrávat hlavičky. To se mu občas podařilo, ale nic z toho nakonec nebylo. Jinak si myslím, že mu dnes rozhodčí ukřivdil, když mu udělil žlutou kartu. Kolarov si do něj jen sám naběhl. Celkově průměrný výkon, ani nejhorší, ale ani nejlepší. 4/10

Paul Pogba
Paul Pogba

Pogba – Jeden z těch slabších hráčů. Dvě povedené individuální akce, nějaký ten získaný míč uprostřed hřiště, ale jinak nic. Hlavně první půle z jeho strany slabá. Nevím. jaké měl přesně pokyny, ale v prvním poločase jako střední záložník vůbec Fellovi nepomáhal při bránění. Kromě toho mohl a měl pomoci obráncům při první inkasované brance, byl blízko, ale svůj pohyb s Bruynem nepochopitelně zastavil a vykašlal se na to. V druhé půli se přesunul výš na místo Rooneyho, ale žádný rozdíl ani v ofenzivě neudělal. 3,5/10

Jesse Lingard

Lingard – Nic, prostě nic. Hrál po měsící a bylo to vidět. Po poločase zaslouženě dolů. 2/10

Wayne Rooney (kapitán)

Rooney – Oproti minulým zápasům zlepšení. Dnes se mi líbil. I jako kapitán a vůdce týmu. Když se mu něco nelíbilo, upozornil rozhodčího. Zároveň makal, bojoval, pokopal protihráče, byl na něm zkrátka vidět zápal a chuť. Taky s míčem si rozuměl, což je oproti jiným zápasům novinka. Má prsty v naší jediné brance, i když to byla hlavně chyba brankáře Brava, že takový centr nezvládl. Wayne dnes ale jeden z nejlepších hráčů. 5,5/10

Henrikh Mkhitaryan

Mkhitaryan – Tak jako Lingard. Nic, jen spousta ztracených míčů a asi jedna povedená akce. Po poločase zaslouženě dolů. 2/10

Zlatan Ibrahimovič

Ibrahimović – Zlatan mě dnešním výkonem připomněl Rooneyho z minulého zápasu na Hullu. Jeden skvělý moment. Snižující branka díky jeho klasickému zakončení, ale jinak spousta špatných a zbrklých řešení. Čekal jsem, že svou šanci v závěru první půle využije a bude srovnáno. On ji místo toho zahodil jako nějaký nezkušený útočník, co se takové šance zalekne. Vstřelená branka, ale celkově špatný výkon. 3,5/10

Marcus Rashford

Rashford – Hned po pár vteřinách přihrál Zlatanovi na vápno do šance a působil dost živě. S ubíhajícím časem se ale vytrácel a i když zkusil párkrát zamotat hlavu soupeřovým obráncům a jednou dokonce dostal míč do sítě, nebylo nám to nic platné. Zápas a naši hru ale oživil. 5/10

Ander Herrera

Herrera – Přišel pomoci Fellovi do středu pole se Silvou a Bruynem. Celkem se mu dařilo, plnil si zodpovědně, co měl a napomohl změnit naši hru k lepšímu. Ani jeho výkon ale aspoň k remízovému výsledku nevedl. 5/10

Anthony Martial 2016Martial – Přišel za stavu, kdy už jsme jen nakopávali míče na Fellu a Zlatana na hrotu. Zařadil se na pravé křídlo, ale jak jsem zmínil, naše hra už byla jen o náhodě a nakopávaných balonech. Myslím, že ho spoluhráči měli využít lépe, byl čerstvý, ale nevyužitý. Nehodnocen.

Týmový výkon: Dva rozdílné poločasy. První hrozný, vyjma toho závěru. Nefungovalo nic. Druhý poločas lepší. Ze začátku to vypadalo, že bychom mohli ze zápasem něco udělat, ale postupně se hra srovnala a nakonec to bylo pro všechny hráče vyčerpávající. Hrálo se nahoru-dolů a při troše štěstí jsme mohli vyrovnat. Stejně tak ale i inkasovat. Na všech hráčích byla ale vidět chuť bojovat a snaha se zápasem něco udělat (na rozdíl od minulé sezony). Hlavně tedy v druhé půli a proto, i přes prohru v derby, týmový výkon hodnotím pozitivně známkou 6.

Toto hodnotenie si pre vás pripravil redaktor jujinek77.

Hodnotenie fanúšikov:

Predchádzajúci článokJosého pohľad na porážku v derby
Ďalší článokReview: Manchester United – Manchester City
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.