23/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rashford má za sebou další fenomenální debut

Marcus Rashford má za sebou další debut, ve kterém dokázal skórovat, přičemž to tentokrát odnesl výběr Norska do 21 let, když talentovaný útočník United rozvlnil branku hned třikrát.

V osmnácti letech zažil Rashford perfektní vstup do kategorie U21, když nejen, že on a jeho spoluhráči porazili svého soupeře ze Skandinávie v poměru 6:1, ale především to byl sám Rashford, kdo toto vítězství zařídil. A prezentovat se dokázal hned hattrickem, když se trefil v devětadvacáté, šestašedesáté a dvaasedmdesáté minutě. Poslední trefu pak zaznamenal z penaltového kopu.

Zdá se, že tento neuvěřitelně talentovaný mladík si velmi oblíbil své debutové zápasy, protože kromě tohoto utkání se mu již podařilo rozvlnit síť i při svém prvním utkání v dresu United, a to jak v Premier League, tak také v Evropské lize, přičemž stejný počin se mu už povedl také v dresu mužského výběru Albionu.

Pochopitelně pouze slova chvály má pak na něj trenér U21 Gareth Southgate.

Co jsme viděli včera, bylo přesně to, co Marcus poslední týden ukazoval. A ne pouze co do kvality, ale i způsob jakým on pracuje. Pokorně přestoupil z mužského výběru k nám do U21. Všechny nás překvapil způsobem, jakým k nám zapadl.

Ale musím pochválit všechny kluky a celý realizační tým, protože jsme měli skvělé podmínky pro přípravu a hoši se tak mohli ukázat. Pokud by tohle nefungovalo, neměli by prostor a podmínky se takto prezentovat. Nicméně Marcus ukázal vše, co jsme od něj viděli na tréninku, takže upřímně zas až tak jeho výkonem překvapen nejsem.

Měli jsme hodně taktických novinek, které Marcus musel plnit. Z tohoto pohledu podle mě udělal velký pokrok co do rozvoje své osobnosti.

Southgate také podal svůj názor na to, zda je pro Marcuse lepší hrát ze středu hřiště, či ze strany.

Myslím, že obě varianty jsou pro něj jako dělané. V mladších kategoriích hrával hodně ze strany. A vím, že systém, kterým jsme v létě vyhráli Toulon Tournament, je pro něj přesně jako dělaný, protože právě on dokáže ze středu hřiště zabíhat za střední obránce. Věděl jsem, že to bude fungovat. Takže z dlouhodobého hlediska si myslím, že post čísla devět je pro něj ideální, ale hrozbou bude pochopitelně i ze stran.

Zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!