25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

„Deadline day“ přestupy v podání United

Právě dnes je poslední den přestupového okna, označován také jako „Deadline day“. Den, při kterém se po celé Evropě uskuteční řada bláznivých přestupů, jejichž podepsání spatřilo světlo světa doslova za pět minut dvanáct.

I Manchester United hrál v několika těchto dnech klíčovou roli a podepsal tak hráče, kteří významně promluvili do úspěchů klubu.

Přestup Wayna Rooneyho byl v roce 2004 uskutečněn až v 19:20 britského času, nicméně o žádný nepromyšlený tah se ze strany Sira Alexe Fergusona nejednalo. Střelecké statistiky útočníka netřeba připomínat, nicméně cena tohoto teenagera se vyšplhala až ke třiceti milionům liber.

ferguson_and_rooney_702353a

Přibližně stejně finančně náročný, ale o mnoho dramatičtější z časového hlediska byl přestup Dimitara Berbatova. Ten do United přestoupil roku 2008 a to pouhých pětadvacet minut před ukončením přestupového okna! O Bulhara se tehdy ucházeli i představitelé z Manchesteru City, ale útočník nakonec skončil na Old Trafford.

Dalším z řady těchto přestupů byl Belgičan Marouanne Fellaini, kterého si přivedl tehdejší manažer David Moyes z Evertonu. Zajímavou věcí na tomto přestupu byla skutečnost, že na oficiálních stránkách klubu byl oznámen až 3. září.

Rok na to byl pro změnu už novým manažerem van Gaalem přiveden Daley Blind, jehož přestup Ajax Amsterdam oznámil ve 20:30 britského času.

martial

Posledním takto pořízeným hráčem pak byl Francouz Anthony Martial. A jestli si u nějakého z těchto přestupů lidé klepali na čelo, tak to bylo právě u tohoto mladíka z Monaka. ‚Bez šance‘ psal britský tisk, když se měl vyjádřit k tomuto Francouzovi. On však svou kariéru u United nastartoval přímo fenomenálně, když po skvělém sólu rozvlnil síť odvěkého rivala z Liverpoolu. Ve skvělých výkonech pak pokračoval celou sezonu, na jejímž konci dosáhl mety sedmnácti vstřelených branek. Nikdo o ‚uspěchaném nákupu‘ už neřekne ani slovo.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!