07/05/2021

U23: United – Chelsea 1:1

Manchester United U23 remizoval ve 3. kole Premier League 2 s týmem Chelsea U23 1:1.

Trenér Manchesteru United Warren Joyce udělal oproti minulému utkání se Southamptonem v sestavě rezervního týmu United několik změn. Do branky se vrátil Sam Johnstone, zatímco v útoku nastoupil Demetri Mitchell.

Hned v úvodu utkání se do slibné šance dostali domácí hráči. Na dlouhý balón si zaběhl Josh Harrop, jehož přihrávku před Matty Willockem na rohový kop odvrátil jeden z obránců Chelsea. Z následného rohového kopu hlavičkoval nad Scott McTominay. Následně se do šance dostal hostující útočník Dominic Solanke, který využil nedorozumění Johnstone s Poolem, ale brankář United dobrým zákrokem mírné zaváhání napravil. V 22. minutě McTominay fauloval Solankeho, což mělo za následek zranění obou hráčů, kteří po pár dalších minutách museli za hřiště. McTominaye nahradil Tosin Kehinde. Druhá polovina prvního poločasu patřila jednoznačně hráčům Chelsea. Po jedné z akcí musel střelu Josimara Quintera z brankové čáry odvracet Axel Tuanzebe. Těsně před koncem poločasu hosté přeci jenom udeřili. Po centru Jaye Dasilvy se brankář Johnstone srazil s hostujícím útočníkem, míč se dostal ke Kylu Scottovi a tomu už jenom zbývalo trefit odkrytou branku – 0:1.

V druhém poločase se United snažili o vyrovnání. Nejprve James Weir připravil šanci pro Demetri Mitchella, jenž ale střílel těsně vedle branky Chelsea. Později Joe Riley našel v pokutovém území přihrávkou Joshe Harropa, jehož střelu brankář Bradley Collins vyrazil nad břevno. V závěru utkání se domácí hráči přeci jenom dočkali. V 86. minutě centroval z pravé strany hřiště Regan Poole a před Jamesem Weirem uklidil míč do vlastní sítě obránce Joseph Colley1:1. Zápas tak nakonec skončil pravděpodobně zaslouženou remízou, i když trochu více ze hry měli hráči Chelsea.