Review: Hull City – Manchester United 0:1

46

Manchester United ve 3. kole Premier League dokázal zvítězit nad Hullem City 1:0, když o výsledku rozhodl brankou až v nastaveném čase střídající mladík Marcus Rashford.

Button - Před zápasemHull City vstoupil do letošní sezony ve skvělé formě, když z úvodních dvou ligových zápasů dokázal vytěžit maximální počet bodů. V úvodním zápase sezony navíc porazil úřadujícího mistra Leicester City 2:1. Dosavadní manažer Hullu City a dlouholetý asistent Sira Alexe Fergusona Mike Phelan do utkání nemohl využít služeb hned několika zraněných hráčů. Zranění jsou Greg Luer, Josh Tymon, Michael Dawson, Moses Odubajo, Alex Bruce a Allan McGregor.

Manažer Manchesteru United José Mourinho mohl oproti svému protějšku využít služeb všech svých hráčů. V základní sestavě tak nechyběli klíčoví hráči týmu z minulých zápasů – De Gea, Bailly, Pogba, Rooney či Ibrahimovič. United chtěli rovněž navázat na úspěšný vstup do nové sezony, když oba úvodní zápasy Premier League dokázali vyhrát.

Button - První poločasManchester United byl od prvních minut aktivnější a do první vážnější šance se hostující hráči dostali v 10. minutě utkání, když po centru Anthonyho Martiala hlavičkoval těsně nad branku Zlatan Ibrahimovič. Domácí Hull poprvé zahrozil v 25. minutě, když záložník Robert Snodgrass střílel z přímého kopu těsně vedle pravé tyče hostující branky. O chvíli později musel nebezpečný centr Andrewa Robertsona odvracet na poslední chvíli Luke Shaw. Výhodu přímého kopu dostali ve 34. minutě i hráči United. K jeho exekuci se postavil Juan Mata, s jehož pokusem si ale bez větších problémů poradil brankář Eldin Jakupović. O tři minuty později Mata pronikl do pokutového území, jeho střelu Jakupović vyrazil, a střelu dorážejícího Wayna Rooneyho zblokoval jeden z domácích hráčů. Těsně před koncem prvního poločasu si na dlouhý centr Rooneyho naběhl Ibrahimović, ale ani on nedokázal míč usměrnit za záda domácího brankáře. Když se neujala ani slabá střela Abela Hernandeze, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Button - Druhý poločasPrvní vážnější šanci na skórování v druhém poločase si vypracovali hostující hráči, konkrétně to byl Ibrahimović, který po akci Paula Pogby a odraženém míči, střílel vedle levé tyče. To už byl na hřišti Henrikh Mkhitaryan, který nahradil Anthonyho Martiala. V 71. minutě přišel oživit útok Manchesteru United i Marcus Rashford, který nahradil Juana Matu. V 75. minutě byli ale blízko vstřelení branky hráči Hullu a to když tečovaná střela Toma Huddlestona skončila vedle branky. V 79. minutě to byl právě Rashford, který pronikl do pokutového území domácích, ale jeho přízemní střelu vytáhl Jakupović na rohový kop. Když už to vypadalo, že zápas, který se hrál v hustém dešti, skončí bezbrankovou remízou, vzal si v nastaveném čase míč Rooney, který předložil skvělou přihrávkou míč pro Marcuse Rashforda a ten už střílel do prázdné branky – 0:1.

Button - ZávěrManchester United byl po celé utkání lepším a aktivnějším týmem, nicméně v hustém dešti se nedostával až tak moc do vyložených šancí. A pokud ano, podržel domácí tým skvělými zákroky brankář Jakupović. Rudí ďáblové nakonec byli za svojí aktivitu odměněni vstřelenou brankou, kterou zařídil skvěle hrající Marcus Rashford. Manchester United tak díky této výhře nadále zatím prochází úvodem Premier League bez ztráty bodu.

Button - SestavyHull City: Jakupović – Robertson, Davies, Meyler, Huddlestone – Hernandez (83. Maguire), Snodgrass (48. Maloney), Clucas, Livermore – Diomande, Elmohamady

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Blind, Shaw – Fellaini, Pogba – Mata (71. Rashford), Rooney (90. Smalling), Martial (60. Mkhitaryan) – Ibrahimović

3

Button - Náš další soupeřPremier League nyní čeká reprezentační přestávka a Manchester United opět uvidíme v akci ve šlágru kola a to konkrétně v sobotu 10. září, kdy se od 13:30 na Old Trafford střetne s Manchesterem City.

zdroj: manutd.com, livesports.com, skysports.com