25/07/2021

U18: Everton – United 1:5

Manchester United U18 rozdrtil ve 3. kole Under-18 Premier League Everton U18 na jeho hřišti 5:1.

V základní sestavě United nastoupili letní posily obránce Lee O’Connor, záložník Tahith Chong a útočník Nishan Burkart. Everton sice úvodní dva zápasy nové sezony prohrál, stejně jako Manchester United, ale byl to právě on, kdo se dostal v tomto zápase do vedení. V 21. minutě přihrával Daniel Brammall a střelecky se prosadil Manasse Mampala. Manchester United skóre otočil ke konci prvního poločasu. Nejprve ve 44. minutě po přihrávce Kenyona skóroval Nishan Burkart a o minutu později se střelecky prosadil stále teprve 15letý Angel Gomes, který se na hřiště dostal už v 16. minutě utkání, když nahradil zraněného Aidana Barlowa.

Ve 49. minutě domácí Ryan Harrington fauloval v pokutovém území Gomese a nařízenou penaltu proměnil sám postižený hráč. Angel Gomes zkompletoval svůj hattrick v 71. minutě po skvělé akci Tahitha Chonga. Konečnou podobu výsledku dal DJ Buffonge, kterému na gól přihrál George Tanner. Manchester United si tak připsal do ligové tabulky první tři body za výhru 5:1.