29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

Mladíci United v reprezentačních výběrech Anglie

Hned několik mladíků Manchesteru United bylo povoláno do mládežnických reprezentačních výběrů Anglie.

18letý útočník Manchesteru United Marcus Rashford, který v květnu letošního roku skóroval hned při svém debutu v reprezentačním týmu Anglie, byl povolán do reprezentačního týmu U21, který čeká 6. září kvalifikační utkání proti Norsku U21. K nominaci mladého útočníka se vyjádřil trenér Anglie U21 Gareth Southgate:

Jeho cesta v minulé sezoně byla pozoruhodná a jsme si dobře vědomi toho, jak rozvíjet naše mladé hráče. Hodně jsme o tom mluvili s Manchesterem United a v minulé sezoně jsme jej v březnu povolali do týmu U20, což jsme my i oni považovali za správnou věc. Marcus pokračoval ve svém vývoji a dostal se dokonce do výběru Roye Hodgsona pro EURO. Nyní ale v prvním týmu United nedostává příležitost a Sam Allardyce (nový trenér anglické reprezentace, pozn. autora) chce dát šanci hráčům, kteří pravidelně nastupují, proto si myslíme, že je správným rozhodnutím jej využít v týmu U21. Marcus je mladý hráč se skvělou mentalitou. Těšíme se na vzájemnou spolupráci.

Dalšími mladíky, kteří byli nominováni do reprezentačního týmu Anglie U20, jsou brankář Dean Henderson a obránci Axel Tuanzebe a Cameron Borthwick-Jackson. Všichni tito tři hráči jsou v nominaci trenéra Aidyho Boothroyda k dvěma přípravným utkáním proti stejně starému reprezentačnímu výběru Brazílie. Henderson se vrací na mládežnickou reprezentační úroveň poté, co naposledy nastoupil za tým Anglie U17 v roce 2014. Tuanzebe letos v létě nastoupil za tým Anglie U19 k přípravným utkáním proti Mexiku U19. Borthwick-Jackson, který v této sezoně bude z Manchesteru United hostovat ve Wolves, pak byl pravidelným mládežnickým reprezentantem v týmu U19.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!