19/06/2021

U23: Southampton – United 2:0

Manchester United U23 prohrál v druhém kole Premier League 2 se Southamptonem U23 na jeho hřišti 2:0.

Manchester United nastoupil do utkání bez zkušenějších hráčů, šanci dostali například brankář Dean Henderson nebo záložník Tosin Kehinde. A byl to právě Henderson, který musel v úvodních minutách utkání zasahovat proti střele Olufely Olomoly. United zahrozili v podání kapitána Jamese Weira, jenž po dobré přihrávce McTominaye střílel nad branku. Nepřesně mířil i o pár okamžiků později sám McTominay. Na druhé straně předvedl nádherný zákrok Henderson proti střele Jake Hesketha z dálky. Největší šanci prvního poločasu měli těsně před jeho koncem hostující hráči. Po rohovém kopu Joshe Harropa a nepříliš jistém zákroku brankáře Lewise se k míči dostal Weir, který však zblízka netrefil domácí branku.

V úvodu druhého poločasu nejprve těsně mimo pálil Matty Willock, aby se o pár okamžiků později měnilo zápasové skóre. V 56. minutě centr Sama McQueena sice Axel Tuanzebe odvrátil, míč se však dostal k Joshi Simsovi, jehož střela i za přispění teče obránce Joe Rileyho skončila v síti – 1:0. United mohli vzápětí vyrovnat, brankář Lewis měl se střelou Harropa z dálky velké problémy. V 62. minutě domácí Saints zasadili hostům další úder. Na rohový kop Harrisona Reeda si naskočil nikým nehlídaný Jack Stephens a mířil přesně – 2:0. V poslední půlhodině hry se Rudí ďáblové snažili o vstřelení kontaktní branky, ale marně. Pokus Devonte Redmonda po rohovém kopu z brankové čáry odvrátil Reed a neuspěl ani Willock se svojím hlavičkovým pokusem. Utkání tak skončilo vítězstvím domácího týmu v poměru 2:0. Southampton si zatím v nové sezoně drží stoprocentní bilanci.