01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho: Příští měsíc budou hrát všichni

José Mourinho slíbil, že všichni hráči z jeho třiadvacetičlenného kádru dostanou následující měsíc na hřišti šanci.

Portugalec v čele United započal svou kariéru na Old Trafford skvěle, když jednak dokázal porazit v Community Shieldu Leicester, čímž získal svou první trofej a jednak také zvítězil ve svých prvních dvou utkáních v Premier League. V lize tak mají po výhrách nad Bournemouthem a Southamptonem stejně bodů jako jejich městští rivalové Manchester City.

Tuto sobotu se pak jeho svěřenci utkají s Hullem City, načež je poté čeká reprezentační přestávka. Až po ní, tedy 10. září, se United utkají právě s „Hlučnými sousedy“. V rozhovoru pro MUTV se Mourinho vyjádřil následovně:

Všichni hráči tvrdě dřou a podávají skvělé výkony. Ale každý zápas je jiný a já musím pořádně zanalyzovat soupeře a také svůj tým. Snažím se vždy zvolit ty nejvhodnější hráče a vím, že nic nezmírní frustraci těch, kteří do zápasu zvoleni nejsou. Ale realita je taková, že všech třiadvacet hráčů patří do týmu. A abyste do týmu mohl patřit, musíte být opravdu kvalitní – což všichni také jsou. A právě nyní jsou možná někteří nešťastní, protože jsme hráli jedno utkání týdně, ale v září se vše změní a všichni budou hrát.

Mourinho se také vyjádřil k některým hráčům konkrétně.

Někdy stačí i obyčejný telefonát (k Fellainimu). Zvlášť u hráče, který není nikterak oblíbený a o kterém se nejen přes sezonu, ale především během přestupového okna píše, že odejde. Všichni psali, že není (Fellaini) hráč pro mě. Ale i jeden telefonát den po mém oznámení do nové funkce vše změnil, protože jsem mu jasně řekl, ať na vše, co bylo napsáno, zapomene. ‚Určitě neodejdeš‘ řekl jsem mu – a možná právě tohle byla slova, která mu zvýšila sebevědomí. Hrál dobře s Carrickem, s Herrerou i s Paulem, takže je nyní plný sebevědomí.

A když se podívám na Carricka, Memphise, Jonese a další hráče, které jsem nenominoval – nemůžu se dočkat září. Protože v září hrajeme ještě Capital Cup, Evropskou ligu – dohromady tedy sedm zápasů, takže hrát budou všichni.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!