25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ibra chce napodobit své mentory z Juventusu

Zlatan Ibrahimovič si vychutnává možnost radit mladíkům Manchesteru United, když před 12 lety byl sám v jejich roli a nabíral zkušenosti od tehdejších hvězd Juventusu.

Jose Mourinho řekl už dříve, že švédský útočník je v kantýně jako magnet, který přitáhne všechny mladé spoluhráče. Ibrahimovič skóroval dvakrát během páteční noci a zajistil vítězství nad Southamptonem. V rozhovoru s tiskem mluvil o tom, jak si cení být tím starším a zkušeným a jak to nekoresponduje s míněním veřejnosti.

Mám svoji zodpovědnost. Trenér mi jí dává hodně a já to beru. Jsem prostě svůj a snažím se pomoct všem. Média si o mně dělají obrázek ještě před tím, než mě poznají. Píší různé věci, ale mě to netrápí.

Jde to jedním uchem dovnitř a druhým ven. Důležité je, co si kluci (v United) myslí o mně, to je nejdůležitější. Jestli jim mohu pomoct, tak to udělám a mohu jim pomoct ještě víc.

Za klíčový bod v kariéře považuje Ibrahimovič moment, kdy přestoupil z Ajaxu do Juventusu v roce 2004 a zaujal tak místo v kabině vedle zvučných jmen světového fotbalu.

Hrál jsem s mnoha hvězdami. Když jsem přišel do Juventusu, měl jsem Vieiru, Cannavara, Thurama, Buffona, Del Piera, Trezegueta, Nedvěda, Camoranesiho a Emmersona. Byl to super tým, bylo jich tolik a od nich přišla ta mentalita. Čím jste starší – mám teď dvě děti – tím na sebe berete více zodpovědnosti.

Zlatan má nyní na kontě čtyři góly ve třech soutěžních utkání za United. Druhá branka v utkání se Southamptonem přišla z penalty, což bylo zajímavé, jelikož Wayne Rooney byl většinou exekutor pokutových kopů. Švédský střelec přiznává, že mluvil se svým kapitánem o tom, kdo by měl střílet z 11 metrů.

Mluvili jsme o tom zhruba před dvěma týdny, takže k žádnému zmatení během zápasu nedošlo. Rozhodlo se to dlouho předtím, nebylo to na hřišti.

Tým si vedl dobře a myslím, že můžeme hrát o hodně lépe. Nicméně to byl druhý zápas v Premier League a většina věcí je nová. Nový trenér, noví hráči a další věci.

Je to jako puzzle – musíme poskládat puzzle dohromady tak, aby to fungovalo. Zatím máme ze dvou utkání dvě vítězství, ale musíme dál tvrdě pracovat. Myslím, že výsledek bude dobrý.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!