03/08/2021

U18: United – Liverpool 1:2

Manchester United U18 ani v 2. kole Premier League U18 nedokázal zvítězit, když na domácím hřišti podlehl Liverpoolu U18 1:2.

Trenér Manchesteru United U18 Tommy Martin mohl v utkání počítat s obráncem Thomasem Sangem, který byl minulý týden vyloučen, ale trest si odpyká až příští týden. Naopak mimo hru jsou kvůli zranění stále Callum Gribbin, Faustin Makela a Kayne Diedrick-Roberts.

Do úvodní šance utkání se dostal holandský záložník Tahith Chong, s jehož střeleckým pokusem si bez větších problémů poradil brankář Kamil Grabara. Aktivnější nicméně byli hráči hostů a první vážnější šanci si na své konto připsal Toni Gomes, který zakončoval akrobatickou střelou přes hlavu. V 16. minutě musel kvůli zranění ze hřiště odejít útočník Zach Dearnley, kterého nahradil Indy Boonen.

V 21. minutě utkání se už měnilo skóre a to když se gólově prosadil Yan Dhanda1:0. O osm minut později Dhanda nechytatelnou střelou navýšil vedení svého týmu – 2:0. V závěru prvního poločasu se do střeleckých příležitostí dostali domácí Chong a DJ Buffonge, ale ani jeden na hostujícího brankáře nevyzrál.

Druhý poločas byl ze strany Manchesteru United mnohem lepší. Hráči United byli aktivní a brzy se dostali do dobrých střeleckých příležitostí, za zmínku stojí střela Sanga, ktera skončila těsně vedle branky. V 56. minutě byli domácí hráči odměněni za svojí snahu brankou a to když se prosadil střelou z úhlu Indy Boonen1:2. V 64. minutě přišel na hřiště švýcarský útočník Nishan Burkart, pro kterého to byla soutěžní premiéra v dresu United.

V 69. minutě byl blízko vyrovnání Boonen, který trefil tyč hostující branky. O pár okamžiků později musel ze hřiště kvůli zranění odejít i kapitán Manchesteru United Ethan Hamilton, kterého nahradil Joshua Bohui. V závěru utkání měl vyrovnání na kopačkách Burkart, ale Grabara jej vychytal. I přes zlepšený výkon v druhém poločase mladíci Manchesteru United nakonec prohráli s Liverpoolem 1:2. Skvělý výkon předvedl belgický záložník Indy Boonen, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.